Hoşgeldiniz.

doğal çevre ile ilgilenen bilim dalları Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Aydınlanma Çağında Doğa Bilimleri Alanında Yetişen Başlıca Bilim İnsanları Coğrafyanın Doğal Sistemlerini

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  doğal çevre ile ilgilenen bilim dalları

  Sponsorlu Bağlantılar
  doğal çevre ile ilgilenen bilim dalları


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Çevre bilimi özel*likle biyolojin alt konu alanları olan Zooloji, Botanik, Mikrobiyoloji, Fiz*yoloji, Morfoloji ve diğer bilim dallarından Jeoloji, Jeomorfoloji, Minera*loji, Fizik, Kimya, Meteoroloji, Klimatoloji, Kamu Yönetimi ve Kentleşme ve Çevre sorunları yakından ilişki içindedir. Çevre bilimi bu bilim dalları ile olan ilişkileri farklı farklıdır.
  Çevre bilimi ile ilgili verilerin değerlenmesi ve çevre eğitimi büyük önem kazanmıştır. Böylelikle çevre bilimi veri değerlendirmeleri için is*tatistik ve matematikten, çevre bilincin oluşturulması konusunda ise alan eğitiminden yararlanmaktadır. İstatistiği kullanmak içinde bilgisayar bilgisine ihtiyaç vardır.
  Özellikle son yıllarda çevre bilimi dünya gündeminde çokça tartışılan ve çalışılan bilim dalıdır. Gün geçtikçe çevre biliminin ilişki içinde bilim dalı sayısı artmaktadır. Son yıllarda özellikle tıp, sosyoloji, hukuk, tarım, ormancılık, turizm, mühendislik ve mimarlık gibi bilim dalları ile yoğun bir ilişki içersindedir.
  Ayrıca çevre bilimi interdisipliner olması nedeniyle birçok bilim da*lındaki araştırmalara kaynaklık etmektedir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.