Hoşgeldiniz.

Atatürkün bizden yani Türk milletinden nasıl beklentileri vardı kısaca açıklayınız Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Atatürk'ün TBMM'den Beklentileri Nelerdir Atatürkün Basından Beklentileri İle
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Atatürkün Bizlerden Beklentileri Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Atatürkün bizden yani Türk milletinden nasıl beklentileri vardı kısaca açıklayınız

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Atatürk’ün Türk gençliğine duyduğu güvenin temelinde, gençlerin Milli Mücadele’nin ilk dönemlerinden itibaren kendisine verdikleri destek bulunmaktadır. Bununla birlikte Cumhuriyetin kuruluş yıllarında da gençler, Atatürk ilkelerinin korunup ayakta tutulmasında önemli roller üstlenmişlerdir.

  Atatürk de Gençler, cesaretimizi pekiştiren ve sürdüren sizsiniz derken, Türk gençliğinin bu özelliklere sahip olan asil bir gençlik olduğuna inanmıştır. Başkumandanlık Meydan Savaşı’nın ikinci yıldönümünde söylenen bu sözlerde Atatürk’ün gençliğe inancı ve güveni açıkça görülmektedir.

  Gençleri, bugünün teminatı, yarının garantisi olarak gören Atatürk’e göre Türk gençliği terbiye ve kültürü ile vatan sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli simgesi olacaktır.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye

  Çok iyi oldu


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.