Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

tarihimizi bilmenin ve arastirmanin önemi Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Evimizin Adresini Bilmenin Önemi Nedir tarihimizi bilmenin ve araştırmanın önemi ile ilgili yazı tarihimizi bilmenin
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  tarihimizi bilmenin ve arastirmanin önemi

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Bize tarihimiz doğru öğretiliyor mu? Bizim tarihimiz İlkokulda ayrı, lise de ayrı, üniversitede apayrı öğretiliyor. İlkokulda okuduğumuz tarihte bize doğru tarih yerine atalarımızdan nefret etmek için saçma sapan konular öğretildi.
  Bir tarihçi çıkmış Osmanlıyı yok sayıyor. Onları Türkiye Cumhuriyetinin devamı sayamayız diyor. İnsan geçmişini nasıl inkâr edebilir. Bu, 5 ile 15 yaş arasındaki yaşadığım yılları kabul etmiyorum demek gibi. Beğenmeye biliriz ama inkâr edemeyiz. Bir diğer tarihçi çıkmış Türklerin İslam’ı kabulünden önceki tarihi yok sayıyor. Buda mümkün değil. Bizim atalarımız İslam’ı kabul etmeden önce Türk değildi de İslam’ı kabul ettikten sonra mı Türk oldu diye sorarlar adama. Birileri Osmanlı Padişahlarının hepsi kötü idi diyor. Diğeri hepsi değil de bazıları kötü idi diyor. İnsanlar tarihini inkâr etmeden atalarının yaptıkları iyi olayları takdir edip kötü olayları da eleştirebilmelidir. İnkâra kaçmadan. Zaten Avrupalılar Müslüman deyince Türkleri, Türk deyince de Müslüman’ı hatırlıyorlar.
  Tarih yazmak ayrı iş, tarih yapmak ayrı iştir. Tarihçilerimizin bazıları tarihi yazmayı değil yapanlara kalemleri ile müdahale etmeyi seviyorlar.
  Tarih ve Milliyetçilik şuuru içinde aile terbiyesi almamış, bu şuur içinde yetişmemiş insanların tarih yazması böyle oluyor herhalde.
  Osmanlı Padişahları İmparatorluk Bölünmesin diye tahta miras olabilecek akraba ve kardeşlerini öldürtmüşlerdir. Bu tarihi bir gerçektir, bu konuyu bugünkü şartlarla düşünerek yorum yapmak yanlış olur. Şu Padişah haklı yere kardeşlerini öldürttü diğeri ise akraba ve kardeşlerini öldürtmekte haksızdı diyemezsiniz. Çünkü ortada bir gerçek var o gerçekte bu işi genelde hepsinin yapmış olması.
  Sonuç olarak şu çıkıyor ortaya. Biz tarihimizi kendi gayretlerimizle doğru olarak öğrenip, çocuklarımıza da bizim öğreteceğimiz gerçeği ortaya çıkıyor.
  Konumuzu Atatürk’ün bir sözü ile bitirelim. “ Büyük devletler kuran ecdadımız, büyük ve şumullü medeniyetlere de sahip olmuştur. Bunu aramak, tetkik etmek, Türklüğe ve cihana bildirmek bizler için bir borçtur”.( M. Kemal Atatürk )
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri