Hoşgeldiniz.

hayal ve ıstırap adlı kitabın geniş özeti Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev kerem ile aslı adlı kitabın yazarı Beyaz Kanatlı Kuş Adlı Kitabın
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  hayal ve ıstırap adlı kitabın geniş özeti

  Sponsorlu Bağlantılar
  hayal ve ıstırap adlı kitabın geniş özeti

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Hayal ve ıstırap özeti

  Bu aşağılık oyunu bozmadım. Madem bir rüyaydı, karanlığını silerek, güzelliğini tadacaktım. Vücudunun sıcaklığına kendimi bıraktım. Hep Nihat Giray'la dans etmeyi tahayyül etmişken, şimdi bu görgüsüz oğlanın güçlü kolları arasında olmaktan vücudunun ağır ter kokusunu teneffüs etmekten farklı bir zevk alıyordum.

  Onu çırılçıplak görüverdim: kimbilir güzel bir kızla beraberliğinde ne kadar kaba, ne kadar muhabbetten uzak, fakat şehvete ne çok yakın olacaktı. Şehvetini pek bayağı, yakası açılmadık kelimelerle ifade ettiğini duyar gibiydim.

  Sevda işlerinde hiçbir tecrübem olmamasına rağmen, bu hayvani edanın, birtakım mutlak vefa ve sadakat yeminlerinden daha cazibeli neticeler verebileceğini dehşetle seziyordum.

  Kitabın İçinden- Hayal ve Istırap, Selim İleri'nin en önemli romanlarından biri olmakla birlikte, yayımlandığı dönemde hemen hiç ilgi uyandırmamıştır.

  İkinci Dünya Savaşı eşiğindeki İstanbul'da, ala ala hey Büyükada dekorunda başlayan eser, bir aşk öyküsüne yol alacakken, rota değiştirir ve roman kişileri faşizmin amansız fırtınasına birdenbire sürüklenirler. Tek parti iktidarı -savaş- yıkılan ülkü. Hayal ve Istırap, Selim İleri romancılığında gerçek bir define! 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.