Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

diyez ve bemol sıralaması nasıl yapılır diyez ile bemol ile ilgili ödevim var.Ama portrede nasıl ayarlandığını bilmiyorum.Yukarı ya da aşağı mı gidiyor.Lütfen gösterin! Kısaca Benzer
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  diyez ve bemol sıralaması nasıl yapılır

  Sponsorlu Bağlantılar
  diyez ve bemol sıralaması nasıl yapılır
  diyez ile bemol ile ilgili ödevim var.Ama portrede nasıl ayarlandığını bilmiyorum.Yukarı ya da aşağı mı gidiyor.Lütfen gösterin!


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Klavyede Diyez İşareti Nasıl Yapılır
 3. Si bemol Majör gamımda kaç bemol vardır
 4. Mi bemol Majör gamında kaç bemol vardır
 5. la bemol Majör gamında kaç bemol vardır
 6. Re bemol Majör gamında kaç bemol vardır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Bemollü tonlar hakkında;bemol işaretlerinin ilki si bemoldür.diğer bemol işaretleri bu işaretten başlanılarak beş ses geriye sayılarak bulunur.Örneğin si-la- sol-fa-mi bulunan mi bemol işareti ikinci bemol işaretidir.bu şekilde beş ses geri sayılarak bemol sırası oluşur. buna göre bemol sırası: si-mi-la-re-sol-do-fa şeklinde bulunur.

  Diyezli tonlar hakkında; diyez işaretlerini ilki fa diyezdir.diğer diyez işareti bu işaretten beş ses ileri syılarak bulunur. örneğin fa-sol-la-si-do bulunan do diyez işareti ikinci diyez işaretidir.bu şekilde beş ses ileri sayılarak diyez sırası oluşturulur. buna göre diyez sırası:fa-do-sol-re-la-mi-si şeklinde bulunur. görüldüğü gibi diyez sırası bemol sırasının tam tersidir. klasik batı müziğinde bir eserin başlangıcında ya diyez ya da bemol sırası vardır ama Türk müziğinde bu işaretler karma şekilde kullanılır.Zaten Türk müziğinin değiştirici işaretleri farklıdır.

  BİR MAJÖR TONUN İLGİLİ MİNÖRÜNÜ BULMAK İÇİN O SESTEN KÜÇÜK ÜÇLÜ (yani bir tam+1 yarım aralık) AŞAĞI (yani pes/kalın sese) İNİYORUZ örnek : SOL MAJÖRÜN İLGİLİ MİNÖRÜ Mİ MİNÖRDÜR ( sol-fa arası tam ses, fa-mi arası yarım ses. eşittir bir buçuk ses)
  MİNÖR TONUN İLGİLİ MAJÖRÜ İÇİN DE TAM TERSİ GEÇERLİDİR. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri