Hoşgeldiniz.

Sicim Teoremi Nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Pisagor bağıntısı nedir - pisagor bağıntısı örnekleri-pisagor teoremi Pisagor teoremi hangi bilim dalı ile
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Sicim Teoremi Nedir ?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sicim Teoremi Nedir ?

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Sicim Teoremi Nedir ?
  Sicim Teoremi
  En İyi Cevap,Seçmenler tarafından seçilen


  "Sicim teorisi şu anda yerçekimi gibi doğadaki temel parçacıkları ve kuvvetleri birleşik bir açıklama için en umut verici adayı teoridir. Kuantum yerçekimi string teorisinin bir teori şu anda temel sorulara somut olarak hesaplanabilir cevap vermek için elimizden geleni umut olduğu için bu tür doğanın temel simetri olarak, kara delikler ve kuantum davranışlarını, süper simetri, ve tekilliklerin kuantum tedavi varlığı ve kırılma. Aynı zamanda, kuantum mekaniği ve uzay ve zamanın doğası gibi daha geniş konular üzerinde ışık tutacak olabilir. dizesinde teori bütün güçleri ve parçacıkların uzay-zaman geometrisi her şeyi binanın Einstein'ın hayali gerçekleştirmek, zarif geometrik bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

  String teorisi Planckian ölçeklerde, yerçekimi kuantum etkileri güçlü nerede, parçacıklar aslında tek boyutlu genişletilmiş nesneler olduğunu (aldatıcı basit) öncül dayanmaktadır. Eğri (worldline) dize uzay Piyango ile hareket eden bir parçacık bir yüzey (dünya levha) ezip geçerler gibi.

  Parçacık teorileri aksine, Sicim teorisi çok etkileşimleri, supersymmetries ve ölçü gruplarının seçiminde sınırlıdır. String ve etkileşimlerin uyarımları sadece geometrik yarma tarafından verilen ve bu dizeleri katılmadan gibi Aslında, her zamanki parçacıklar ortaya çıkar.
  Böylece kuantum alan teorisi olağan Feynman diyagramları keyfi Riemann yüzeyleri ile genelleştirilmiştir.
  Çok yakın ilgi D-parçacığı üzerinde yoğunlaştı. Bir D-membran dizeleri sonu ya da üzerinde başlayabilir bu özelliği ile uzay-zaman bir submanifold "dedi.

  Yukarıda özet benim değil, ne ben benim olarak talep ederim. Eğer kaynakları bağlantıyı feryat izlerseniz, özeti ile ilgili resimleri görebilirsiniz. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.