Hoşgeldiniz.

hac da 2 kez adet denk geliyor ne yapmalıyım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev oruçlu iken hayız adet gören kadın ne yapar İMKB

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Hacda iken adet gören kadınlar ne yaparlar?

  Sponsorlu Bağlantılar
  hacda 2 kez adet denk geliyor ne yapmalıyım


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Adetliyken ihrama giren veya ihrama girdikten sonra adet görmeye başlayan kadınlar, tavafın dışında haccın bütün menasikini yerine getirebilirler. Ancak tavaf edemezler. Bu durumda olan kadınlar ifrad haccına niyet ederler Daha önce kıran veya temettu\' haccına niyet edip de, Arafat\'a çıkma vaktine kadar umrelerini tamamlama imkanı bulamamış iseler, haclarını ifrad haccı olarak tamamlamaya niyet ederler .Ziyaret tavafı dışında diğer görevlerini yerine getirirler ve temizlendikten sonra ziyaret tavaflarını yaparlar.
  Ziyaret tavafını yaptıktan sonra adet gören kadınlar, ülkelerine dönmeden önce, vacip olan veda tavafını yapacak imkan bulamazlarsa, bu tavafı terk ederler Bundan dolayı bir şey gerekmez.
  Adetliyken ihrama girecek ve ihrama girdikten sonra adetleri bitmeden Arafat’a çıkmak durumunda kalacak hanımlar, ihrama girerken ifrad haccına niyet etmelidirler.
  alıntı 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.