Hoşgeldiniz.

Renk körlüğü hastalığı nedir , Kaç çeşit renk körlüğü vardır Renk körlüğü Kimlerde daha çok görülür Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Renk körlüğü(daltonizim)
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Renk körlüğü nedir, kimlerde renk körlüğü görülür

  Sponsorlu Bağlantılar
  Renk körlüğü hastalığı nedir, Kaç çeşit renk körlüğü vardır
  Renk körlüğü Kimlerde daha çok görülür


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Renk körlüğü nedir?
  Renk körlüğü değişik renkleri ve gölgeleri algılamaktaki bozukluğu tanımlamak için kullanılır.. Renk körlüğü aynı rengin tonlarını ayırmakta olan güçlük şeklinde hafif olabileceği gibi hiç bir rengi ayıramayacak kadar şiddetli olabilir.
  Renk körlüğü kimlerde görülür?
  Erkeklerin % 8 inde kadınların % 1\'inden azında renk körlüğü vardır. Renk körlüünün çoğu doğumda mevcuttur. Fakat bazı renk körlüğü bulunan kişilerde hastalık kalıtsal değildir. Doğum esnasında lens saydam iken yaşlandıkça koyulaşır. Kullanılan ilaçlar ve göz sinirindeki rahatsızlıklar renk körlüğüne neden olabilir.
  Renk körlüğü nasıl tespit edilir?
  Oldukça güçlük çeken çocuklar renk körlüğünü de içeren göz problemleri açısından kontrol edilmelidirler. Ailesinde renk körlüğü bulunan kişiler, yaptığı işte renk ayrımı zorunluluğu olanlar veya renkleri ayırmada problemi olanlar bu açıdan tetkik edilmelidir.
  Renk körlüğü tedavi edilebilir mi?
  Ne yazıkki kalıtsal renk körlüğünün tedavisi yoktur. Özel şekilde boyanmış gözlük camları bazı kişilerde renkleri ayırmaya yardımcı olabilir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.