Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Ne Tür Bir Gitar Almalıyım? Akustik Mi Elektro Gitar Mı Almalıyım? Akustik Gitar Özellikleri Nelerdir? Perdesiz Gitar? İbanez , Fender Gitarlar Gitara yeni başlıyorsanız Akustik

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Hangi Gitarı Almalıyım

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ne Tür Bir Gitar Almalıyım?
  Akustik Mi Elektro Gitar Mı Almalıyım?
  Akustik Gitar Özellikleri Nelerdir?
  Perdesiz Gitar?
  İbanez, Fender Gitarlar
  Gitara yeni başlıyorsanız Akustik gitar ile başlamalısınız gibi malesef çok yanlış bir inanışın hakim. Gitar çalmaya başlayan kişi sevdiği müzik türüne göre bir gitar seçmelidir bence. Yeni başlayanlar için Klasik Gitar tercih edilmesinin sebebi parmaklarının açılması ve alışmasını sağlamak. Akustik Gitar ve Elektro Gitar ile başlamak parmaklarınızın acımasına hatta kanamasına bile yol açabilir ki bu da sizi çalmaktan vazgeçirebilir. Fakat yinede illaki klasik gitarla başlayın demiyorum.Kendinize güveniyorsanız istediğiniz tür gitardan başlayın.

  Gitar Türleri
  Akustik Gitar
  Elektro Gitar
  Bas Gitar
  Perdesiz Gitar
  Akustik gitar
  6 Telli Akustik İbanez ve 12 Telli Akustik Fender
  Görünüş itibariyle klasik gitarı andıran akustik gitarın gövdesi klasik gitardan biraz daha şişman ve basıktır. Daha dar bir sapa ve çelikten yapılmış tellere sahip olması klasik gitarla arasındaki en büyük farktır. Tellerin çelikten olması akustik gitarın klasik gitardan daha basınçlı gergin bir sapa sahip olmasının nedenidir. Bundan dolayı akustik gitar biraz daha sağlam kasaya sahiptir klasik gitardan ağırdır ve tuşe yapısı daha farklıdır.
  Elektro gitar
  Katı ve oyulmamış gövdeye sahip olan elektro gitarda tellerden gelen ses manyetikler tarafından elektrik sinyallerine dönüştürülüp yükselticiye yollanır. Genellikle pena ile çalınır. Manyetiklerin titreşimi algılayabilmesi için çelik tel kullanılır.
  Elektrogitar çok basit bir tanımla tellerin titreşimini gövdesinde bulunan manyetikler sayesinde elektriğe çeviren ve böylece amfiye bağlandığında yüksek miktarda ses alınabilen gitardır. Diğer gitarlar gibi elektrogitarlar da sap, gövde ve bas olmak üzere üç ana bölümden oluşur. Bu arada bazı elektrogitarlarda bas bulunmayabilmektedir. Gitarda gövde, manyetikleri, sesin tonu ve seviyesini ayarlayan kontrol devrelerini içeren ve tellerin bir ucunun bağlandığı bölümdür. Teller, köprü ad verilen metal bir donanm üstünden geçenek ya gövdeye doğrudan ya da köprünün kendisine bağlanmaktadır. Tellerin hemen altında, köprüyle sap arasında yer alan, tellerin mekanik titreşimini elektriğe çeviren manyetikler, gövdenin içine yerleştirilen elektronik ses-ton kontrol devresine bağlıdır. Bu devre, manyetiklerden gelen sinyalin, amplifikatöre gitmeden önce tonunda ve ses seviyesinde değişiklik yapmak için kullanılır. Ayrıca yine gövdedeki manyetik seçici anahtar, sesin rengini deştirmek için istenilen manyetik veya manyetiklerin seçilmesini sağlar. Gövdenin sapla birleştiği yerin alt taraf, sapın gövde içindeki perdelerine kolay ulaşılması için, içeri doğru oyuk olarak yapılabilir (Single Cutaway). Bazı gitarlarda bu oyuk hem altta hem de üstte olabilmektedir (Double cutaway). Gövdenin sekli, gitar oturarak veya ayakta çalınırken en iyi dengeyi sağlayacak şekilde tasarlanır. Daha çok rock müzikte kullanılır, çoğu rockçı elektro gitar kullanır.
  Bas gitar
  Çalışma prensibi elektro gitara benzer. Fakat sesi normal gitarlardan 1 oktav kalındır. Portede bas gitar için Fa anahtarı kullanılır. Değişik çeşitlerde bas gitarlarda bulunmaktadır: 12 telli, 6 telli, 5 telli, perdesiz, kafasız.
  Perdesiz gitar
  Ara sesleri verebilmek için yapılmıştır. Normal gitara çok benzese de oldukça farklı bir ses rengine sahiptir. Perdesiz gitarı 1976 yılında ilk Erkan Oğur Türk müziği seslerine olan ihtiyacı için üretmiştir. Daha sonraları perdesiz elektrik gitar, 8 telli perdesiz gitar, çift saplı elektrik ve klasik perdesiz/perdeli gibi farklı modellerini üretmiştir.
  Weissenborn gitar
  Weissenborn ya da diğer deyişle H. Weissenborn bir tür lap slide gitardır ve Los Angelesda 1920ler and 1930'larda Hermann Weissenborn tarafından üretilmiştir. Yaklaşık olarak 5000den daha az sayıda orijinal enstrüman üretilmiştir ve kaç tanesinin halen sağlam kaldığı bilinmemektedir. Marka şu anda reprodüksiyon ürünleri için kullanılmaktadır.
  Kendinize uygun en iyi gitarı bulduğunuzda içinizdeki tutku Klasik bir müziği Elektro Gitar ile yorumlatabilir.
  İşte size Johann Pachelbel'in Canon in D adlı müziğini Elektro Gitar ile çalan genç bir yetenek
  <embed src="http://www.dailymotion.com/swf/video/x1xmyz_funtwo-jerryc-canon-rock_music&v3=1&related=1" type="application/x-shockwave-flash" width="430" height="300" allowFullScreen="true" allowScriptAccess="always"></embed>


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 8. sınıf sbs de kaç almalıyım
 3. Hangi Fotoğraf Makinesini Almalıyım
 4. Aydın ili hangi bölgede,Aydın hangi bölgemizde,Aydın hangi bölgemizdedir,Aydın hangi bölge
 5. Isparta hangi bölgede, Isparta hangi bölgemizde yer alır,Isparta hangi cografi bölgededir
 6. Gitarı Doğru Tutmanın Önemi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

  Klasik gitarla başlamanızı tavsiye ederim sıfırdan başlarsanız eğer klasik gitar öğrenmeniz biraz uzun zaman alır ama klasik gitarı öğrendikten sonra diğer gitarları daha kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz
  [img]http://www.********.net/images/smilies/f16.gif[/img]
 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri