Hoşgeldiniz.

Buluş ların ortaya çıkış hikayeleri nasıldır Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Buluşların Ortaya Çıkmasında Etkili Olan Faktörler Nelerdir Gazetenin Ortaya Çıkış Aşamaları Buluşların
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 8      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Buluşların Ortaya Çıkış Hikayeleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Buluşların ortaya çıkış hikayeleri nasıldır

  Paylaş Facebook Twitter Google


 2. Misafir Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  Buluşlar sayesinde ülkemiz çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmıştır.

  Buluşların ortaya çıkmasında etkili olan faktörler:

  YAZI: (M.Ö 3500) Yazının bulunması demek bilginin aktarılması ve bilginin bulunması adına atılmış ilk ve önemli bir adımdır. Yazının bulunmasıyla birlikte, buluşlar ve bilgiler insanlara daha kolay bir şekilde ulaşma imkanı bulmuştur.

  TAKVİM: (M.Ö 45) Astronomik olaylar ışığında takvimler yapılmıştır. Günümüzde kullanılan Gregoryen takvimini Sezar hazırlamıştır. Bu takvimin başlangıcı, Sezar ile Cleopatra ile ilk buluşmasıdır.

  PUSULA: (206) Pusula, buluşların ortaya çıkmasında çok büyük rol oynayan bir faktördür. Eski insanlar ve denizciler pusula sayesinde yeni kıtalar keşfetmişlerdir ve bu kıtalarda yeni kaynaklar ele geçirmişlerdir.

  MATBAA: (1439) Bilgilerin aktarıldığı yazıları kitlelere ucuz ve hızlı bir şekilde ulaştırmak ve böylece buluşları ortaya çıkarmak için oldukça önemli bir adım olmuştur. Matbaa sayesinde bilgiler dolu kitaplar ucuz ve hızlı bir şekilde geniş kitlelere ulaştırılmıştır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.