Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Türklerin Misafirperverliği Hakkında Yazı ya ihtiyacım var Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Türklerin Misafirperverliği İle İlgili Kompozisyon Türklerin Müslüman Oluşu Hakkında Bilgi Türklerin Müslüman Olma
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 16      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Türklerin Misafirperverliği Hakkında Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  TÜRK MİSAFİRPERVERLİĞİ

  Turistlerin ve Latin kökenli yabancıların Türklerin misafirperverliği konusundaki değerlendirmeleri çok ilgi çekicidir. Acaba Türkü bu denli iyilik ve mütevazi görünüşe ne itmektedir?

  Özü Türk olan yaklaşım tok gözlüdür. Platonizm ile İslamiyet’in uyuşmadığı ana nokta burasıdır. Platonizm toplumu soyup soğana çeviren insanların topluma daha fazla katkıda bulunduğunu söyler. İnanmayacaksınız ama emperyalizm düşüncesi de Platonizm ile ilişkilidir. Yolsuzluk yapınca bir potansiyel doğar. Bu potansiyel topluma fayda sağlayacak ekonomik etkilenimi harekete geçirir. Nitekim dünyayı bugüne taşıyan Avrupa bu soysuzluğu ile yarattığı zenginliği dünyaya mal etmeye çalışmaktadır.

  Türklerin tok gözlülüğü ve hak adalet çerçevesinde insan sevgisi bilinci çok farklıdır. Nitekim Yakın Çağı yaratan zenginliğin Platonizmden kendine pay çıkarması doğaldır. Türklerin bugünkü durumu ise yolsuzluğun muteber dünya yarattığı Batıya kendini benzetmeye çalışmasıdır.

  Platonizm yanlış olabilir. Ama doğal olarak yarattığı potansiyel anlam taşımaktadır. Platonizm Yahudilerin buluşu değildir. Hıristiyanlar Platonizmi Latin uygarlığının temel felsefesi nasıl yapmışlar anlayabilmek mümkün değildir. Aslında Rönesans ile İsa öğretisi bir tarafa itilmiş ve Yunan düşünselliği ve acımasızlığı ön plana alınmıştır. Latin soyunda öz bireysel tutarsızlıkla ve dengesizlikle ilgilidir. Bireysel tatminsizliğin ölçüsüzlüğü acımasızlıkla ve dengesizlikle ilgilidir. Hayrı ve şerri insanlığın bilemeyeceği gerçeği burada yatmaktadır.

  Türk misafirperverliğinin temel öğesi kendine güvendir. Kendine yakın geleni kendine yakın hisseder. Ve onun için elinden gelenin en iyisini yapar. Türk, insan sevgisi yüksek bir kültürdür. Bu nedenle sadece Türk onurunda yabancıya saygı gösterme ölçüsü yüksektir. Araplar yabancıyı umursamaz. Yahudiler küçük görür, Latinlerse uzak durur.

  Ahir zaman entellektüelitesi sosyalite yaratırken insan sevgisinin önemini ön plana çıkarır. Zira insanlık kardeşlik bazlı bir varlığa dayanır.

  Dede Korkut kadının hasını tarif ederken gelen misafiri hoşlayanı ön plana çıkarmaktadır. Demek ki bin yıl önce de kadın ile belirlenen bir misafirperverlik hakimdi. Bugün de evimize biri gelecek olsa kadının benimsedikleri hoşlanır genellikle. Aile olmayı ve kadınla-erkeğin ortak çevre oluşturmaları tabiî ki önemlidir. Ama sosyalite bilinci tarif edilmediği için insan sosyal olmayı da önemsememektedirler.

  Netice olarak misafirperverlik insan sevgisi ve kendine güvenin ortak bileşkesi olarak görülebilir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  gerçekten çok teşekkürler. Verdikleri bilgi iyi ve net. bu sayede hem ödevimi yaptım hemde FORUM LORD u sevdim. ÇOK TEŞEKKÜRLER...


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri