Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Polis Koleji'nin taban puanları ve giriş şartları Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Polis koleji boy sınırı Polis Kolejine Giriş şartları nelerdir ÖSYM Taban Puanları 2018,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 12      

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Polis Koleji'nin taban puanları ve giriş şartları

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Polis Koleji'nin taban puanları ve giriş şartları


  Polis Kolejleri Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Anadolu Liselerinin Fen Bilimleri öğretim programlarına uygun olarak lise derecesinde eğitim ve öğretim yapan Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olarak kurulmuş, parasız yatılı ve resmi üniformalı okullar olup Ankara ve Bursa illerimizde bulunmaktadır.
  Polis Koleji Mezunları; Emniyet Teşkilatına orta ve üst kademe amir yetiştiren Polis Akademisinden mezun olduktan sonra Komiser Yardımcısı rütbesi ile Emniyet Teşkilatında çalışmaya başlamaktadırlar.
  Polis Kolejlerine Yerleştirme İşlemi; Adayların Ankara Polis Kolejinde yapılan sınav sonucu düzenlenen başarı listesindeki sıraları ve tercihleri göz önünde bulundurularak yapılır.
  Polis Kolejlerine 2009 yılında aşağıda belirtilen sınav aşamaları ile öğrenci alınacaktır.

  BAŞVURU İŞLEMLERİ:

  Polis Kolejine girmek isteyen adaylar öncelikle 02-20 Mart 2009 tarihleri arasında SBS’ye başvurmak zorundadırlar. Seviye Belirleme Sınavına başvuracak öğrenciler, 10 (on) TL sınav ücretini 02-20 Mart 2009 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası A.Ş, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O veya Türkiye Halk Bankası A.Ş. şubelerinden “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla, öğrencinin T.C. kimlik numarasına göre yatıracaktır. Polis Koleji için başvuruda bulunacak adaylar SBS’ ye girmek zorunda olduğu için ayrı bir ücret yatırmayacaktır ve ayrı bir sınav giriş belgesi verilmeyecektir. Polis Kolejine girmek isteyen öğrenciler 01-10 Nisan 2009 tarihleri arasında öğrenim gördükleri okullarına başvuruda bulunacaktır.

  Polis Kolejine girmek isteyen adaylar 01-10 Nisan 2009 tarihleri arasında internet adreslerinden başvurularını yapabileceklerdir. Adayların başvurusunun geçerli sayılabilmesi için öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne başvurunun elektronik onaylamasını yaptırması gerekmektedir. Adaylar internet üzerinden başvuruda bulunabilecekleri gibi başvurusunu öğrenim gördüğü okul müdürlüğünden de yapabileceklerdir.(İnternet üzerinden başvuru yapanların mutlaka öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne başvurularının elektronik onaylamalarını yaptırmaları gerekmektedir.)
  Polis Kolejine Giriş Sınavına katılacak adayların tespiti OYP (Orta öğretime yerleştirme puanı) göre yapılacaktır. Ortaöğretim yerleştirme puanı değerlendirilmesi sonucunda erkek ve kız adayların sıralaması ayrı ayrı yapılır.
  Adaylara ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

  SINAVLAR:

  Polis Kolejlerine öğrenci alımı iki aşamada yapılmaktadır;
  I.Aşama: MEB tarafından yapılan Seviye Belirleme Sınavları sonunda hesaplanan Ortaöğretim Yerleştirme Puanına (OYP) göre Polis Kolejine Giriş Sınavına katılacak adayların belirlenmesi;
  SBS sınavı 06 Haziran 2009 tarihinde saat 10:00’da 81 il merkezi ve gerekli görülen ilçe merkezlerinde yapılacaktır.
  II. Aşama: Polis Kolejine Giriş Sınavıdır. Ortaöğretim Yerleştirme Puanına (OYP) göre belirlenen adayların katılacağı ve Ankara Polis Koleji Müdürlüğünce yapılacak olan sınavdır.
  Ortaöğretim yerleştirme puanına göre en yüksek puandan en düşük puana doğru o yıl Koleje alınacak öğrenci sayısının on katı kadar aday başarılı sayılır. Ancak Polis Kolejine Giriş Sınavına katılacak adayların belirlenmesi öncesinde Koleje başvuru sayısı dikkate alınarak bu sayı Kolej Müdürünün teklifi ve Genel Müdürün onayı ile yirmi katına kadar arttırılabilir.
  Ortaöğretim Yerleştirme Puanına (OYP) göre Polis Kolejine Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar internet adreslerinden ilanen duyurulduktan sonra başarılı olan adaylar 31 Temmuz 2009 tarihine kadar İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şubelerine başvuracaklardır.
  Polis Kolejine Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar, 03 -07 Ağustos 2009 tarihleri arasında Polis Koleji Müdürlüğü’nde yapılacak olan Polis Kolejine Giriş Sınavına katılacaklardır. Polis Kolejine Giriş Sınavı Mülakat, Beden Eğitimi Sınavı ve Yazılı Sınav (test) aşamalarından oluşmaktadır.

  Polis Kolejine Giriş Sınavı Tarihleri:

  *Mülakat sınavı:03-04 Ağustos 2009,

  *Beden Eğitimi Sınavı: 05-06 Ağustos 2009

  *Yazılı(test)Sınav: 07 Ağustos 2009

  Polis Koleji Giriş Sınavlarına katılan ve yazılı (test) sınav sonucunda başarılı olan adaylar asıl ve yedek durumlarına göre ilanen duyurulur. 09 Ağustos 2009 tarihinde asil ve yeteri kadar yedek aday Ankara Polis Koleji’nde intibak eğitimine alınacaktır. Sınav sonunda başarılı olan adayların sınav sonucunun ilan edilmesini müteakip intibak eğitimine alınacak olması nedeniyle, adayların sınav için gelirken sınavdan sonra en çok 20 gün süreyle Ankara’da kalacak şekilde hazırlıklı gelmeleri gerekmektedir.
  İntibak eğitimi başlama tarihi kendilerine ilânen tebliğ edilmesine rağmen 3 gün içinde eğitime katılmayan adaylar, haklarından vazgeçmiş sayılırlar ve yerlerine sıradaki yedek adaylar çağrılır. Tebliğ tarihinden itibaren 3 gün içerisinde gelmeyen yedek adaylar da haklarından vazgeçmiş sayılır ve yerine sıradaki adaylar çağrılır.
  Kolejlere alınacak aday öğrencilere okulun denetim ve gözetiminde tam teşekküllü devlet hastanelerinden sağlık kurulu raporu aldırılır.


  ADAYLARDA ARANILACAK ŞARTLAR

  Adayların E-Başvuru Kılavuzu 1.bölüm 2.maddesi ve Polis Kolejine Giriş Yönetmeliği 7.maddesindeki şartları taşıması gerekmektedir.


  İLETİŞİM BİLGİLERİ;

  İl Emniyet Müdürlükleri Eğitim Şubeleri, İlköğretim Okulu Müdürlükleri ve aşağıdaki adreslerden öğrenilebilir.
  Yazışma Adresi :
  Ankara Polis Koleji Müdürlüğü Çamlıca M. 06200 YENİMAHALLE / ANKARA
  Bursa Polis Koleji Müdürlüğü Mimar Sinan M. YILDIRIM / BURSA


  Telefon :
  Ankara Polis Koleji ; 0 312 397 30 40
  0 312 397 30 50 (Faks)
  Bursa Polis Koleji ; 0 224 366 60 10-11
  0 224 367 56 77 (Faks)
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri