Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

dövme nasıl silinir , dövme nasıl çıkar Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın wolfteam dövme hilesi nasıl çalışıyor El Yazısı Dövme Çeşitleri, El Yazısı Dövme Modelleri

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Dövme nasıl silinir,dövme nasıl çıkar

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Dövmeleri silmenin tek yolu, onu taşıyan deri parçasını or*tadan kaldırmaktır. Dövmenin ala*nına ve üstündeki renklerin derinli*ğine göre, bu iş için çeşitli yöntem*ler kullanılır. Çok büyük bir hızla dönen elmas bileytaşı aracılığıyla ovalama yönteminde, dövmenin bulunduğu deri tabaka tabaka dü*şer ve dövme böylece silinir. Bu yöntem oldukça etkin olmasına karşın, derin yaralar oluşturduğu için pek kullanılmamaktadır. Isıtılmış bir me*tal keski ile dağlama, en eski ama en acı ve*ren yöntemdir. Bugün bu yöntemin yerini "kuru buz" yöntemi almıştır. Bununla dövme yapılan pigmentler ne kadar derinde olurlar*sa olsunlar, acı vermeden dağlanabiliyor.

  Yeniden dövme sistemiyle eski dövmeyi silme ise, son yıllarda sık sık uygulanan ve oldukça pratik bir yöntemdir. Önceki dövme*nin üzerinden delik delik yeniden geçilir ve her keresinde o deliğe gümüş nitrat gibi bir silici madde enjekte edilir. Dövmeyi kesip çıkararak alma ise, genel anastezi gerekti*ren bir cerrahi operasyondur.

  Bugün ise en çok kullanılan ve en etkili kabul edilen yöntem laser ile silmedir. La-ser demetindeki enerji, üzerinde dövmenin bulunduğu dokuları buharlaştırır ve böylece dövmenin silinmesini sağlar. Ancak, bu yön*temde de yanıklarda görülen bazı yan etki*lerin ortaya çıkması olasılığı vardır. Ancak laser sistemi, çok derin dövmelerin kontrol*lü silinmesinde diğer yöntemlere oranla çok daha elverişlidir.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Dövme sildirme işlemi
  Tattoo nasıl sildirilir
  Dövme nasıl çıkartılır

  Siyah, tek renk dövmelerin çıkarılması, sarı kırmızı, yeşil dövmelerden daha kolay oluyor. Bu tarz dövmelerde cildin yanması vb. sorunlar ortaya çıkıyor ya da tedavi yetersiz kalıyor.
  Dövmenin silinmesini etkileyen bir faktörde dövmenin derinliği. Dövme boyası ne kadar derindeyse silme işlemi o kadar zor oluyor. Çünkü dövme lazerle silindiğinden lazer ışığının etkisi derinin ne kadar altına inerse o kadar azalıyor.
  Dövme sildirmede büyük rol oynayan diğer etmense dövmenin yapıldığı bölge. Örneğin yüz ve boyun bölgelerinde çalışmak daha kolay oluyor. Çünkü o bölgede yüksek enerji ile çalışılabiliyor bunun sebebi o bölgenin daha hızlı iyileşme özelliğinin bulunması. Yüz ve boyun bölgesinden uzaklaştıkça dövme sildirme işlemi dahada zor bir hal alıyor.
  Yukarıda belirtildiği gibi lazerle dövme sildirme işlemi her dövmede % 100 sonuç veremeyebiliyor.
  Dövme sildirme işlemi sadece lazer ile yapılmıyor. Diğer yöntemler örneğin: Zımparalama ve o bölgeyi kesip atma.
  Kesip atma işlemi ufak bir dövmeniz varsa o bölgenin derisi kesilip alınıyor ve vücudunuzun başka bir yerinden deri alınıp o bölgeye yama yapılıyor. Fakat bu işlemde renk farklılıkları yaşanıyor bu yüzden büyük dövmelerde değilde örneğin tek bir harf yada ufak bir şekil olan dövmelerde genelde bu işlem uygulanıyor.

  Diğer bir yöntem olan Zımparalama da ise dövme yüz, omuz gibi bölgelerde ve yüzeyselse uygulanabiliyor. Zımparalama ile dövme sildirme işlemi 1 ile 3 seferlik seanslarda tamamen yok olabiliyor. Ancak işlem sırasında kanamalar olur ve seanslar süresinde pansuman yapılması, güneşe çıkılmaması ve mikrop kapmamasına özen gösterilmesi gerekiyor.

  Dövme taşınmasında hangi metot kullanılırsa kullanılsın bazı iz bırakma veya renk değişimi olma olasılığı muhtemeldir. Zamanı iyileşmesi derinin boyutunun üzerine bağlı olan değişken bir durumdur. procedureler kullanılarak dövmenin derinliği ve hastanın iyileşme süresi hesaplanabilir.. Çeşitli prosedürleri doktora danışmak hasta için en iyi olandır. Bahsedilen alan hakkında tartışılmalıdır.


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri