Hoşgeldiniz.

pomem 2016 başvuruları ne zaman başlayacak Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev kpss ye girdim pomem başvuruları ne zaman başlıyor? taban puan ne olcak?
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Smile pomem 2016 başvuruları ne zaman başlayacak

  Sponsorlu Bağlantılar
  pomem 2016 başvuruları ne zaman başlayacak

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  POMEM 2016 Başvuruları  pomem
  POMEM adaylarından en çok gelen sorulardan bir tanesi, 2016 yılı için POMEM başvurularının ne zaman olacağı ile ilgilidir. 2016 POMEM için resmi açıklamanın 2016 KPSS lisans sınavından sonra yapılması beklenmektedir.  Bilindiği gibi, POMEM yaş düzenlemesini içeren kanun değişikliği, 19.06.2016 tarihli resme gazetede yayımlanarak yürürlüğü girmiştir.

  Buna göre POMEM başvurusi için yaş düzenlemesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir:

  "En az dört yıllık yükseköğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olup, sınav tarihi itibarıyla 28 yaşından gün almayan erkek ve bayanlar ile askerliğini yapmış 30 yaşından gün almamış erkek adaylar arasında yapılacak seçme sınavında başarılı olanlar, altı aydan az olmamak üzere polis meslek eğitimine alınırlar."

  Adaylardan gelen sorulardan birisi de, 2016 yılı için POMEM'e 2 yıllık önlisans programından mezun olanların da başvurup başvurmayacağı ile ilgilidir.

  Önlisans mezunlarının POMEM'e başvuru hakları bulunmamaktadır. İki tane önlisans (2+2) bitirilse de yine başvuru hakkı oluşmaz.

  Önlisansı 4 yıllık lisans programına tamamlayanlar başvuru yapabilirler.

  KPSS önlisans puanı ile POMEM'e başvurulmaz. Kişi, 4 yıllık lisens mezunu da olsa, önlisans KPSS puanı ile POMEM'e başvuramaz.

  2016 lKPSS lisans sınavının yapılmasından sonra EGM'nin bir açıklama yapması beklentisi bulunmaktadır.


  Alıntı: polislik.net 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.