Hoşgeldiniz.

metin2 oyun kuralları nelerdir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Voleybol Oyun Kuralları Nelerdir Golf Oyun Kuralları Nelerdir? Metin2 Nasıl GM Olunur, Metin2 GM

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  metin2 oyun kuralları nelerdir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  metin2 oyun kuralları nelerdir?

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Oyun Kuralları


  1-İsimlendirme:

  Küfür/hakaret, ırkçı söylem/sembol, siyasi-ideolojik-Dini söylem/sembol, kötü alışkanlıklara özendirici ifadeler ve/veya şahıslara ve kurumlara özel ve korunan Oyuncu(Karakter), Lonca ve Dükkan isimleri kullanmak kesinlikle yasaktır. Amaçsız ve anlamsız karakter dizileri içeren Dükkan isimleri kullanmak yasaktır. Metin2 takımı üyelerinin yönetici karakterlerinin isimlerinin kullanılması yasaktır

  2-Davranış

  Hiç bir oyuncu oyuna ait hiç bir ortamda diğer oyuncuları gerçek hayata yönelik olarak tehdit edemez ve gerçek hayata yönelik eylemlere zorlayamaz. Oyuna yönelik tehditler bu madde kapsamı dışındadır. Herhangi bir oyuncuyu, takım üyesini, GameForge sorumlusunu, yada herhangi bir şekilde oyun servisleri ile ilgili birini bulup ona zarar verileceğine yönelik imalar ve söylemler kesinlikle yasaktır.

  3- Sohbet

  Metin2 Türkiye sunucularının resmi dili Türkçedir. Oyun Serverları, Forum, resmi IRC kanalları bu kurala dahildir ancak bu kural yalnızca bu alanlarla sınırlı değildir. Sohbette kaba/argo dil kullanımı ve küfür yasaktır. Spam (Sürekli olarak aynı mesajın tekrarlanması), metin2.org oyun ve forum linkleri dışındaki linklerin paylaşılması, hile reklamı, hile talebi, yang satış reklamı vs. yasaktır.

  4- Bug (Oyun Açığı) Kullanımı

  Eğer bir açık bulup bunu kendinize avantaj sağlamak için kullanırsanız oyun hesabınız cezalandırılır. Bulunan tüm oyun ve programlama açıkları derhal Destek Sistemi kullanılarak oyun takımına iletilmelidir.

  5- Hile Yapmak

  Metin2 yazılımının değiştirilerek kullanımı, güncelleme engelleyici programlar vasıtasıyla kullanımı yada hack/bot programlarının kullanımı kesinlikle yasaktır. GameForge 4D tarafından hazırlanmayan herhangi bir yazılımı METIN2 için kullanmak yada siz dışarıdayken otomatik olarak oyunu oynayan yazılımlar/programlar kullanmak kesinlikle yasaktır ve bu olaydan faydalanan tüm hesapların kapatılmasıyla sonuçlanacaktır.

  6- Hesap Bilgisi

  Her oyuncu hesap bilgilerini gizli tutmakla yükümlüdür. Bir hesabı sadece hesabın kayıtlı olduğu mail adresinin sahibi kullanabilir. Mail adresi değişimi için veya hesap sahibi değişimi için önceki ve sonraki mail adreslerinden Destek Sistemi adresine talep iletilerek, devir işleminin onaylandığı mesajı geldikten sonra değişiklik işlemi yapılabilir. Hesap devirleri onaylandıktan sonraki bir hafta içerisinde mail değişim işlemleri gerçekleştirilmelidir. Bu şekilde bildirilip onay alınmayan hesap mail adresi değişimlerinde oyun takımı gerekli gördüğü hallerde güvenlik nedeniyle hesabı dondurabilir ve müracaatçıdan hesabın sahibi olduğunu kanıtlamasını isteyebilir.

  Metin2 Takımı kaybedilen veya çalınan eşyaların iadesini yapmayacaktır.

  7- Oyun Takımının Kararları

  Oyun takımının kararları için itiraz ancak Destek Sistemi üzerinden yapılabilir. Destek sistemi üzerinden bir konu ile ilgili tek bir ticket açarak bildirim yapmalısınız. Aynı ticket üzerinden cevap gelmeden tekrar tekrar yazmanız cevap alma sürenizi geciktirmekten başka bir fayda sağlamayacaktır.

  8-Cezalar

  Kural ihlallerinde uygulanacak ceza sistemi ayrıca duyurulmuştur.

  Oyun Yöneticileri bir hesabı yukarıdaki kurallara uysun ya da uymasın geçici yada kalıcı olarak kapatabilirler. Servislerin herhangi birinde (Forum, IRC, vb) gösterilen uygunsuz davranışların oyun içerisinde verilecek cezalarla sonuçlanabileceğini hesaba katmanız faydalı olacaktır. Gameforge ve/veya Metin2 takımı olarak 'biz', herhangi bir duyuru veya bildirim yapmadan oyun kurallarında herhangi bir zamanda değişiklik yapma/ revize etme hakkını saklı tutarız. Genel Kullanım Şartları kuralların üzerindedir ve kurallarla bütün halde uygulanır.

  9- Bildirim:

  Eğer bir oyuncunun kurallara aykırı hareket ettiğini düşünüyorsanız bunu video kaydı alarak Destek Sistemi üzerinden yönetime iletiniz. Metin2 takımı ilgili şikayetinizi inceleyerek, kural ihlali olup olmadığına karar verecek ve gerekiyorsa ceza sisteminde belirtilen yaptırımı uygulayacaktır.

  Eğer bir oyun yöneticisinin kurallara aykırı hareket ettiğini düşünüyorsanız bunu ilgili delilleri ile birlikte e-mail yoluyla bir üst yönetiye iletebilirsiniz. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.