Hoşgeldiniz.

Kumpir Yemeğinin Ana Malzemesi Nedir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev edebiyatın ana malzemesi olan dil başka hangi alanlarda kullanılır Ağır bombardıman malzemesi nedir,

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Kumpir Yemeğinin Ana Malzemesi Nedir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kumpir Yemeğinin Ana Malzemesi Nedir?

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Cevap: Patates

  Kumpir, Anadolu'nun bazı kesimlerinde "patates" kelimesinin karşılığı olarak kullanılmakla beraber, aslında fırınlanmış patatesin ezilmesi ile yapılan bir Türk yemeğidir.

  Temel olarak patates özel fırınlarda pişirildikten sonra kabuğu yarılır. Çoğu zaman iç miktarını artırmak için bir başka patates daha kesilerek içinin yarısı veya tamamı buna eklenir. İçine tuz ve tereyağı veya margarin eklenip karıştırarak ezilir. Klasik olarak kabuğunun içerisinde servis edilir. Genellikle sade halinin üzerine çeşitli mezeler ve soslar konur.

  En yaygın servis biçiminde patatese rendelenmiş kaşar peyniri de karıştırılır, haşlanmış sosis patatesin içine doğranır ve üzerine rus salatası koyulur.
  Bunların dışında mısır, zeytin, bezelye, mantar veya çeşitli mezelerle veya ağız tadına göre çeşitli malzemelerle de yapılabilir. Çoğunlukla ketçap ve mayonez gibi soslarla lezzetlendirilerek sunulur. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.