Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

2018 hac kayıtları ne zaman başlayacak ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ameleler Dizisi Ne Zaman Başlayacak aof diploma dağıtımı ne zaman başlayacak? pomem 2018

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  2018 hac kayıtları ne zaman başlayacak

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  hac kayıtları 2018 ne zaman başlıyor


  2018 Yılı Hac Ön Kayıtları 25 Nisan 2018 tarihinde başlayıp 6 Mayıs 2018 tarihinde bitecektir. Başvurular http://hac.diyanet.gov.tr adresinden online olabildiği gibi il veya ilçe müftülüklerine müracaat edilerekte yapılabilecektir.

  KURASIZ HAC İMKANI

  Diyanet, 7 sene üst üste hacca müracaat eden herkesi kuraya dahil etmeden hacca götürecek. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, bu yıl hacca gitmek için Diyanet İşleri Başkanlığına 7 senedir başvuranların kuraya katılmadan hacca götürüleceğini bildirdi. Görmez, yaptığı açıklamada, Hac hizmetleriyle ilgili yeni bir düzenleme yaptıklarını belirtti.

  Diyanet İşleri Başkanlığının Hac organizasyonuna kayıtlı 800 bin vatandaşın bulunduğunu, bu yılki müracaatlarla bu sayının bir milyonu bulabileceğini tahmin ettiklerini anlatan Görmez, her yıl ortalama 100 bin kişinin hacca gitmek için kendilerine başvurduğunu söyledi. Kayıtlı olup da 5 yıl boyunca hacca gidemeyenlerin sayısının 205 bine ulaştığını dile getiren Görmez, vatandaşların da haklı olarak kura sistemini 'haksızlık' şeklinde değerlendirdiklerini ifade etti.

  Görmez, şunları kaydetti: "Kura sistemiyle 5-6 sene müracaat etmiş bir vatandaş hacca gidemiyor ama nadir de olsa yanı başındaki komşusu en son müracaat edip kurada çıkabiliyor. Bunun tabii sebepleri var. Eğer biz müracaat sırasına göre hacca göndermeye kalkarsak o zaman da 10 sene haccı tatil etmemiz gerekir. Yani 10 seneden fazla kimsenin müracaatını kabul etmememiz gerekir. Bu da toplumdaki o hac talebini ve heyecanını ortadan tamamen kaldırır. Onun için ilk kez bu sene şöyle bir sistem uygulamaya karar verdik; 7 sene üst üste hacca müracaat eden herkesi kuraya dahil etmeden hacca götüreceğiz. 6 sene üst üste müracaat edenler 36 defa kuradan ismini çekecek. 5 sene üst üste müracaat edenlerin 25, 4 sene üst üste müracaat edenlerin ise 16 kez kura çekme hakkı olacak.

  Böylece bu yıl hacca gideceklerin neredeyse yüzde 90'ı birden fazla müracaat edenlerden oluşacak. Yüzde 10-15'i de yeni müracaatlar arasından çıkabilir. Bu da toplamdaki hac heyecanı ve talebini ortadan kaldırmamak için başvurduğumuz bir yöntem. Yoksa 10 sene hac müracaatlarını kabul etmeyip tatil etmemiz gerekiyor. Herkes umudunu kesiyor. Bu da doğru değil."

  2018 Hac Kura Çekilişi

  2018 yılı Hac Kuraları Mayıs ayı ortalarında Diyanet Başkanlığı Konferans Salonunda Bilgisayar ortamında Halka açık olarak çekilecektir. Kur’a çekimleri uydu üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır. Ayrıca izlemek isteyenler TÜRKSAT-3A uydusu üzerinden 11136 Horizontal(Yatay) Symbol Rate:2960 FEC:5/6 frekansını ayarlayarak izleyebilirler. Vatandaşların Kur’a sonuçlarını aynı gün saat 21:00′den itibaren TC Kimlik numaraları ile öğrenebilecektir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri