Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

ispanyada çocuk oyun ları nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Eskiden oynanan çocuk oyunları nelerdir ispanyada oynanan çocuk oyunları Almanya yemekleri,çocuk oyunları nelerdir Rusyanın
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 80      

 1. mısra
  Sponsorlu Bağlantılar


  Smile ispanyada çocuk oyunları nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar










 2. Sponsorlu Bağlantılar




  İspanyol OYUNLARI

  Bandiera (
  Bayrak Kapmaca) (ispanya)

  Her gün okulda, sokakta oynadığınız oyunlar sadece bizim ülkemize özgü mü zannediyorsunuz? Öyle ise gerçekten çok yanılıyorsunuz. İspanyol çocuklar arasında oldukça popüler olan Bandiera diye bir oyun var ki, aslında bildiğiniz Bayrak Kapmaca.

  Bu oyun en az üç kişinin katılımıyla oynanıyor ama gerçekten eğlencenin keyfine varmak istiyorsanız on beş oyuncunun katılması gerekiyor. Eğer oyun on beş kişi ile oynanıyorsa iki takım oluşturuluyor. Her takımda yedişer oyuncu yer alıyor ve her oyuncuya birden yediye kadar bir numara veriliyor. On beşinci kişi ise bayrak tutan kişi olarak ayrılıyor. Oyunun kuralları ise çok basit.

  Takımlar düz bir çizgi üzerinde durmak üzere belirlenen mesafede karşı karşıya diziliyorlar. Numarası aynı olan oyuncuların, yüzleri birbirine dönük şekilde karşı karşıya durması gerekiyor. Bayrağı tutan kişi ise iki takımın tam ortasında yerini alıyor. Daha sonra bayrağı tutan oyuncu birden yediye kadar herhangi bir numara söylüyor. Eğer beş der ise, iki takımın da beş numaralı oyuncuları bayrağı kapabilmek için koşmaya başlıyor ve bayrağı ilk kapan puanı alıyor. Ve oyun her takımın yedi oyuncusu da bayrak kapmak için yarıştıktan sonra sona eriyor. Ve tabi ki oyunu, en çok bayrağı kapmış olan takım kazanıyor. Ne dersiniz, haksız mıyız? Aynı bizim oynadığımız Bayrak Kapmaca’ya benzemiyor mu?



 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  Teşekkür ederim ödevime yardımcı oldunuz


 5. yağmur

  bu ödev için bilgileriniz için sağulun var olun


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri