Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

biz eğitimi savunuyoruz bildiğiniz soru veya yazı varsa benımle paylaşırmısınız paylaşırsanız çok sevınırım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Bir ülkenin kalkınmasında para mı eğitim mi
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 13      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Ülkenin Kalkınmasında Paramı Önemlidir Yoksa Eğitim Mi ?

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  bence eğitim çünkü mantıklı olarak düşünecek olursak diğer ülkelerle girdiğimiz anketlerde önde çıkan ülkeler hep gelişmiş ülkeler(anket konuları ise en çok kitap okunulan ülke,(o kadar ki yürüken bile)ülkelere göre öğrenci başarısı(ki bunda sodan birinciyiz) 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  Tabii ki de para. Para olmadan nası eğitim gelişecek? Memur maaşları nasıl verilecek??. Nasıl okullar yapılacak? Çok gereksiz bi konu. Çünkü bariz ortada yani. P A R A...!!


 5. Kayıtsız Üye

  parada durup dururken kazanılmaz eğitimini alıp okuyan insanın daha çok para aldığı bariz belli okumak +eğitim=çok para


 6. Bugay Yıldırım

  Atatürk bu ülkeyi kalkındırırken parası varmıydı?evet parasıs hüçbir şey olamaz ama herkez şunu bilsinki insanlar paranın nasıl harcanacağını bilemezse o ülkenin geleceği yoktur Atatürk kendini çok iyi geliştirdiği vede eğitimini cok iyi aldıgı için şu an T.C.de yaşayabiliyoruz eğer eğitim değilde para kalkınmayı sağlıyorsa neden osmanlı padişahları bocaladı?cihanın sultanından sonra neden düşüşe geçildi dün yanın en zengin imparatorluğuyken neden bocaladıalr?Neden coğrafi keşifler desteklenmedi?işte bunları düşünmemiz lazım değerli arkadaşlarım.Çinli bir filozofun sözünü ileterek sözümü bitiriyorum hepinize iyi günler,şöyle demiş:
  "Sadece önündeki bir yılı düşünüyorsan tohun ek ;
  Eğer gelecek on yılı düşünürsen fidan dik;
  Ama insanlığa yüzyıllar boyunca hizmet etmek istiyorsan da insan eğit."
  Elbette eğitim çok önemlidir.Eğitimden sonra para da arkasından gelecektir bence.


 7. Misafir Üye

  tabiki de eğitim önemlidir eğitim olmazsa para olmaz çünkü eğitim paranın anahtarıdır


 8. Misafir Üye

  ikisi de aynı değerdedir çünkü eğitim olmazsa para olmaz, para olmazsa eğitim olmaz akıllı çıçık


 9. Misafir Üye

  tabi para yoksa bu öğretmenlerin maaşını kim verecek kimse beleş çalışmaz kardeşim eğer para olmasa eğitim olmazdı suriye eğitim görmüş bir ülke şimdi hali ne peki ya abd eğitim görmemiş ama parasını iyi kullanarak nereye gelmiş hem eskiden eğitim mi vardı eğitimi icat eden adam eğitim mi görmüş ama para eğitimle olmuyor çünkü parayı lidyalılar düşünmüş ve bulmuşlar eğitim çok saçma şimdi her şey parayla para olmasa bu ülke kalkınmazdı aklını kullanan parayla ülkesini kalkındırır çünkü eğitimli bir ülke para olmadan hiç bir şey yapamaz.


 10. Misafir Üye

  Bir ülkenin kalkınması için aslında hem paraya hemde eğitime ihtiyaç vardır. Neden derseniz eğitim için çeşitli yatırımlar gerekir. Örneğin okullar, kitaplar, öğretmenler ve çeşitli ihtiyaçlar nedeniyle her zaman paraya ihtiyaç duyulur.

  Peki para nasıl kazanılır. Para ancak eğitimli bir toplum ile kazanılır. Gelişmiş ülkeleri incelediğimizde eğitim seviyelerinin çok iyi olduğunu ve maddi güce sahip olduklarını görürüz. Eğer münazara yapacaksanız eğitimi bu şekilde savunabilirsiniz.

  Bir ülkenin kalkınmasında para önemlidir

  Ülkelerin kalkınması için paraya ihtiyaçları vardır. Çünkü paraları varsa sanayi, eğitim ve sosyal alanda bütün yatırımlar yapılabilir. Bu nedenle para daha önemlidir.


 11. Misafir Üye

  size şunu söyleyeyim paran var eğitimin yok parayı nereye harcayacağını bilemediğin için ooo ülke kalkınamaz eğitim olup para üretirsin ve onunla kalkınırsız


 12. Misafir Üye

  O zaman Suudi Arabistan dünyanın en gelişmiş ülkesi olurdu


 13. Misafir Üye

  memurlar peki nasıl alınacak


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri