Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

grafikler ve sağladığı kolaylıklar nedir hakkında bilgiye ihtiyacım var yardım edernisiniz lütfen Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Grafiklerin Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir ulaşım araçlarının sağladığı kolaylıklar
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. kahkihkohkoh
  Sponsorlu Bağlantılar


  Grafikler Ve Sağladığı Kolaylıklar

  Sponsorlu Bağlantılar
  grafikler ve sağladığı kolaylıklar nedir hakkında bilgiye ihtiyacım var yardım edernisiniz lütfen

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Grafiklerin Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir
 3. ulaşım araçlarının sağladığı kolaylıklar
 4. Soyadı Kanununun Sağladığı Kolaylıklar
 5. Soyadının Sağladığı Kolaylıklar
 6. Dinimizin bize sağladığı kolaylıklar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Grafikler hayatımızı çok kolaylaştırırlar. Biz farkında olmasak ta, çevremizdeki grafikler bizlere çok fazla şey anlatırlar. Yazı ya döktüğümüzde çok yer ve zaman kaybına sebep olacak olan uyarılar, anlatılmak istenenler, grafikler sayesinde hızlı ve zahmetsiz bir şekilde insanlara aksettiriliyor.

  Grafiklerin yararlarını sıralarsak;

  1-Grafikler, sözel mesajların öğrenciler tarafından anlamlaştırılmasında ve somutlaştırılmasında en yaygın olarak kullanılan öğretim materyalidir.

  2-Sözel olarak anlatılması çok zor olan bir ya da rakamsal olarak anlam ifade etmeyen sayılar veya oranlar, bir resim ya da grafik aracılığı ile kolaylıkla öğrenciye anlatılabilir.

  3-Grafikler öğrencinin kavramı anlamasına, yorumlamasına ve kavramlar arasındaki ilişkileri görmesine yardımcı olur.
  Ayrıca, grafiklerin öğretimde kullanılması, öğrenci dikkatinin çekilmesinde ve korunmasında etkin bir yöntemdir.

  4-Grafiklerin diğer bir avantajı ise, bunların kolaylıkla sınıf ortamına taşınması ve öğretmen ve öğrenci tarafından kolaylıkla üretilmesidir. Grafiklerin yapılması çoğu zaman, gelişmiş teknolojilerin kullanılmasını gerektirmeyebilir.

  5-Yazılı ve asetat materyallerin kullanılmasında olduğugibi,grafiklerin kullanılmasında da, öğretmenin etkinliği çok önemlidir. (Grafiklerin ne anlama geldiği, yine öğretmen tarafından sınıfa aktarılmalıdır.)

  6-Grafikler, bütün bir içeriği sunmak yerine, içeriğin açıklamasında kullanılabilecek ve öğretmene yardım edebilecek destekleyici materyallerdir.

  7-Resim ve grafiklerin gerçeğe uygunluğu, renkli oluşu ve gerektiğinde yazılı açıklamaları içermesi, bu materyalin etkinliğini artıran diğer faktörlerdir.

  Örnek;

  Grafikler Ve Saðladýðý Kolaylýklar-trafik_tehlike_uyari_isaretleri.jpg

  Trafikte kullanılan bu işaret yolda çalışma olduğunu gösterir. Aracıyla seyahat eden bir kişi, bu işareti gördüğünde yolda çalışma olduğunu anlar ve dikkatli olur.

  Burada grafik kullanılmasaydı, levhanın üzerinde "İLERDE YOL ÇALIŞMASI VAR. DİKKATLİ OLUNUZ" yazardı. Buda araç kullanan kişinin hem dikkatini dağıtacak hemde yoldan gözünü daha fazla ayırmasına neden olacaktık. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri