Hoşgeldiniz.

doğadaki su döngüsünün nasıl gerçekleştiği suyun doğada dolaşımını anlatan öykü istiyorum Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev suyun doğadaki dolaşımını anlatan bir kısa öykü
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 7      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Post doğadaki su döngüsünün nasıl gerçekleştiği suyun doğada dolaşımını anlatan öykü

  Sponsorlu Bağlantılar
  doğadaki su döngüsünün nasıl gerçekleştiği suyun doğada dolaşımını anlatan öykü istiyorum

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Doğadaki su döngüsü nasıl gerçekleşir

  Su damlası güneşin etkisiyle ısınır ve buharlaşır. Buharlaşan su damlası havaya yükseldikçe soğuyan havanın etkisiyle tekrar yoğunlaşır ve tekrar yeryüzüne iner.

  Suyun Yeryüzündeki Dolaşımı Hikayesi

  Bir Su Damlacığının Yolculuğu

  Merhaba ben bir su damlasıyım. Yaşamım büyük bir gölde başladı.Burada diğer su damlaları, balıklar, yosunlar türlü türlü su hayvanları ile oyunlar oynar çok eğlenirdim.

  Bir gün annem bana sonsuza kadar burada kalamayacağımızı ve bir yolculuğa çıkmamız gerektiğini söyledi.Çok heyecanlanmıştım çünkü gölün dışında nasıl bir hayat var epey merak ediyordum.

  Ertesi gün Güneş o tatlı, sımsıcak yüzünü bize gösterdiğinde annem gitme vaktimizin geldiğini söyledi.Gölün yüzeyine yakındık. Hava çok sıcaktı.Derken kendimde bir değişiklik fark ettim.O da nesi, buhar olmuş havalanmıştım. Artık bir su damlası değildim.Göğe doğru yükseldim, yükseldim ve yukardaki soğuk havada yoğunlaştım ve artık tekrar bir su damlası oldum. Ardından tekrar yeryüzüne indim ve aid olduğum yere evim olan göle döndüm :)

  Bu sefer geldiğim yer tanıdıktı.Evet, evet burası benim doğduğum yerdi.Yorucu ve uzun bir yolculuğun ardından göle dönmüştük. Burada biraz dinlendikten sonra tekrar aynı yolculuğa çıkmak için sabırsızlanıyorum.

  Mehmet Asım Dağ 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.