Hoşgeldiniz.

Evde ve okulda tasarrufla ilgili neler yapılır bilgi verebilirmisiniz acaba Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Okulda ve evde uyulması gereken kurallar Evde ve
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  evde ve okulda tasarruf

  Sponsorlu Bağlantılar
  Evde ve okulda tasarrufla ilgili neler yapılır bilgi verebilirmisiniz acaba

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  EĞİTİM GİDERLERİNDE TASARRUF

  İlköğretim ve orta öğretimde devlet parasız yatılı ve burslu öğrenci kabul etmektedir. Maddi durumu uygun olmayan ailelerin çocukları girdikleri sınav neticesine göre kabul edilmektedir. Devlet koruması altındaki çocuklar sınavsız kabul edilmektedir.

  *Çocukların bilgi seviyesine göre özel okullar ve dershaneler burslu öğrenci yada indirimli öğrenci almaktadır. Zamanı gelmeden bunların araştırmasını yapınız.

  *Özel okullar ve dershanelerin özel öğrenciler için ücretsiz kontenjan ayırma zorunluluğu vardır. Buna göre özel bir okulda burslu öğrenci sayısı, en az mevcudun yüzde 3 kadar olacak. Bu oranın yüzde 1'inden öncelikle şehit ve gazi çocuklarıyüzde 1'inden ise korunmaya muhtaç çocuklar yararlandırılacak. Başvuru olmadığı takdirde bu hak kayıtlı öğrencilere kullandırılacak. Her yıl ücretsiz okutulacak öğrenci oranını MEB belirleyecek. Oran en fazla % 10'a kadar artırabilecek.

  *Bir üst sınıfa geçen öğrencilerden kullndığı kitaplar temin edilebilinir. İkinci el olarak satılan kitapları artık herkez biliyor, biz yine de hatırlatalım. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.