Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

türkiye'de meslek eğitimi veren kurumlar nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın burs veren kurumlar hangileri Tarih boyunca Türklerde meslek edindirme ve meslek etiği kazandırmada
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 24      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  türkiye'de meslek eğitimi veren kurumlar

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Ücretsiz Kurslar-Ücretsiz Mesleki ve Teknik Eğitim Kursları veren yerler


  İSTANBUL İL ÖZEL İDARESİ, İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE İSTANBUL TİCARET ODASI İŞBİRLİĞİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM KURSLARI TAM LİSTESİ

  PROJENİN AMACI: Bu kursların amacı; kişileri mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarından faydalanmak suretiyle, istihdam imkanı olan görevlere hazırlamak veya halen çalışmakta olduğu sektörde yeni teknolojilere uyumlarını sağlamak suretiyle mesleklerinde gelişmelerini İstanbul İl Özel İdaresi- İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü– İstanbul Ticaret Odası İşbirliği ile sağlamaktır.

  PROJE NASIL UYGULANIYOR ?

  1) Eğitim İstanbul İli sınırları içinde yapılmaktadır. 2)Eğitim bölümleri endüstri, bilişim ve hizmet sektöründe ihtiyaç duyulan ve ön plana çıkan mesleklerden seçildi. 3)Her kursun eğitim ve öğretim programlarında Milli Eğitim Bakanlığı Mevzuatı dikkate alındı. 4)Kurslarla ilgili iş ve işlemler İdarenin bilgisi ve onayıyla gerçekleştirilmektedir. 5)Eğitimler teorik ve uygulamalı şeklinde gerçekleştirilmektedir. ..6)Her okulda, okulun müsaitliğine göre belirli sayıda kurs açılır. 7)Haftada 4 gün, günde 4 saat eğitim yapılmaktadır (Hafta içi: 4 saat, hafta sonu: 8 saat, okulun müsaitlik durumuna göre düzenlenebilir). 8)Her sınıf sayı olarak 12-20 kursiyerden oluşmaktadır.. 9)Her bir kursiyer ortalama 400 saat eğitim alacaktır (eğitim saatleri dersin niteliğine göre ayarlanabilir). 10)Toplam 200.000 saat eğitim yapılacaktır. 13)Konular % 85 teknik % 15 sosyal-kültürel alan konuları şeklinde işlenmektedir.

  KİMLER KATILABİLİR ?

  1) En az ilkokul mezunu olanlar.

  2) Sağlığı öğrenim görmek istediği meslek için elverişli olanlar.

  DERSLER NASIL İŞLENİYOR?

  1) Eğitim Mekanı olarak ilgili liselerin sınıf, laboratuar ve atölyeleri kullanılmaktadır

  2)Eğitim için meslek liselerinin en iyi ve donanımlı olduğu bölümler tercih edilmektedir.

  3)Eğitim çağın niteliğine uygun metod ve teknolojiyle yapılmaktadır.

  4)Talep eden her lise için rehber hoca, eğitmen desteği sağlanmaktadır.

  5)Temel mesleki kitapların yanı sıra eğitim destek notları hazırlanabilmektedir.

  6)Eğitim dönemi sonunda, kursiyerlere MEB onaylı sertifika verilecektir.

  7)Proje konusunu gündeme getirmek, önemine vurgu yapmak, farkındalık sağlamak, kamuoyu oluşturmak ve destek sağlamak amaçlarına matuf toplantı, sempozyum, ilan duyuru ve medyada yer almasını sağlamaya yönelik aktiviteler yapılmaktadır.

  NERELERE BAŞVURU YAPILABİLİR

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü 0212 519 28 36-37

  Şişli Endüstri Meslek Lisesi 0212 222 65 45

  Beşiktaş Ziya Kalkavan Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi 0212 261 63 03-06

  Bağcılar Endüstri Meslek Lisesi 0212 550 15 99

  Üsküdar Haydarpaşa Endüstri 0216 345 40 55

  Ümraniye Endüstri Meslek Lisesi- Meslek Lisesi 0216 335 60 02-03

  Tuzla Endüstri Meslek Lisesi 0216 395 31 96

  Ayrıca kursiyerler kendilerine en yakın meslek liselerine giderek de bilgi alabilirler.

  BENZER PROJE ÇALIŞMALARI

  Çağın getirdiği değişim ve gelişmeler karşısında oluşan sorunlara çözüm alternatifi olacak çalışma arayışları içine girilmiştir. Geçmiş dönemlerde eleman sıkıntısı olan mesleklerdeki açığı kapatmak ve gençlere yeni iş sahaları açmak amacıyla bazı projeler gerçekleştirilmiştir. Bu projelerden bir kısmı akim kalmakla birlikte, halen kuruluş amaçları doğrultusunda yürütülen projeler de mevcut. Teklif etmiş olduğumuz mesleki ve teknik eğitim projesine benzer nitelikler taşıyan ve diğer kurumlarca çeşitli dönemlerde uygulanmış ve uygulanmakta olan proje çalışmalarından bazıları aşağıdadır.

  İSMEK Projesi

  1996 yılında kurulan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK)’ten bugüne kadar 217.870 İstanbullu hiç bir ücret ödemeden sanat ve meslek eğitimi hizmeti almıştır. İSMEK, 2005-2006 eğitim-öğretim döneminde, İstanbul’un 30 ilçesindeki 170 kurs merkezinde, 97 ayrı branşta 120 bin kursiyere eğitim vermiştir. 2006-2007 eğitim döneminde ise, 193 kurs merkezinde 97 branşta eğitimlerine devam etmektedir.

  İSMEK’te ayrıca, hobi içerikli ve el becerilerini geliştirmeye yönelik el sanatları eğitimi, geleneksel Türk el sanatları eğitimleri, çağın gereklerinden olan bilgisayar ve dil eğitimleri, sağlıklı yaşam için sağlık-spor eğitimleri, müzik eğitimi gibi eğitimler de verilmektedir.

  BELTEK Projesi

  Ankara Belediyesinin öncülüğünde düzenlenen “Belediye Teknik Eğitim Kurs Projesi-BELTEK”, 3’er aylık dönemler halinde verilmekte olup, yoğun talep olması nedeniyle, “bilgisayar işletmenliği”, “bilgisayar donanımı ve bakım onarımı” ile WEB sayfası tasarımı kursları, 2’şer aylık (hızlandırılmış) kurslar halinde verilmektedir. BELTEK kapsamında 9 bölüm ve 68 branşta eğitim verilmektedir:

  Elektronik-Bilgisayar Bölümü

  Elektrik Bölümü

  Matbaa Bölümü

  Yapı Bölümü

  Mobilya-Dekorasyon Bölümü 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri