Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

meclisteki bayan milletvekillerinin sayısı kaçtır Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın meclisteki bayan milletvekillerinin sayısı ve adları Pi Sayısı nedir, Pi Sayısı hakkında bilgi, Pi Sayısı

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  meclisteki bayan milletvekillerinin sayısı

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Meclisteki kadın milletvekili sayısı 2 kat arttı!

  --------------------------------------------------------------------------------
  TBMM'de kadın sayısı 48'e yükseldi, ama yine de kadın oranı yüzde 10'un altında kaldı. Kadın vekil sayısını en çok artıran AKP oldu. Cumhuriyet Mitingleri'nin düzenleyicilerinden Necla Arat ile Nur Serter de Meclis'e girdi!

  23'üncü dönemde Meclis'e giren kadın sayısı bir önceki seçimin 2 katından fazla. 2002'de 21 kadın Meclis'te yer bulurken, 2007'de bu sayı 48'e çıktı.

  2007 seçiminde, AK Parti'den 27, CHP'den 10, MHP'den 2, DTP'nin desteklediği bağımsız adaylardan da 9 kadın Meclis'e girdi.

  AKP:
  AK Parti'den seçilen 27 kişiden 5'i 22'nci dönemde de milletvekiliydi. Eski bakanlardan Nimet Çubukçu ve Güldal Akşit yeniden seçilen milletvekilleri arasında yer aldı.

  AK Parti'nin 22 yeni yüzü arasında karikatürist Salih Memecan'ın eşi Mesude Nursuna Memecan, akademisyen Mümtaz Türköne'nin eşi Özlem Piltanoğlu Türköne ve AK Parti'nin medya ve tanıtımdan sorumlu genel başkan yardımcısı Edibe Sözen de var.
  CHP:
  CHP'den seçilen 10 kadından 5'i, 2002 seçimlerinde de Meclis'e girmeyi başarmıştı. İlk kez Meclis'e girecek olan CHP'li milletvekilleri arasında Deniz Baykal'ın 18 yıldır özel kalem müdürlüğünü yürüten Nesrin Baytok, Cumhuriyet mitinglerinin organizatörleri Nur Serter ve Necla Arat ile Uğur Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu da yer alıyor.

  MHP:
  Meclis'te yeni dönemde MHP sıralarında da iki kadın milletvekili oturacak. İçişleri eski Bakanı Meral Akşener ve Şenol Bal.

  DTP:
  DTP'den seçilen 24 milletvekilinden tam 9'u kadın. DTP eski Eşbaşkanı Aysel Tuğluk ve seçime tutuklu iken giren Sebahat Tuncer DTP'nin dikkat çeken isimleri arasında yer alıyor. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri