Hoşgeldiniz.

Tatil dönüşü sendromu nedir ? bana bu konuda yardım edermisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Tatil Dönüşü Okulda İlk Gün, Neler Hissettiniz Yazınız

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Tatil dönüşü sendromu nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Tatil dönüşü sendromu nedir ? bana bu konuda yardım edermisiniz

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Tatil dönüşü sendromu

  “Tatil zamanı” şeklinde algılanan yaz aylarının ardından gelen sonbahar ayları, kişilerde kısa süreli strese neden olabiliyor.

  ANTALYA - Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sunar Birsöz, tatil dönüşünde yaşanan gerginliklerin kalıcı olmadığını kaydetti.  Prof. Dr. Sunar Birsöz, insanların mevsimlere göre yaşamını planladığını, yaz aylarının ise “tatil zamanı” şeklinde algılandığını belirtti. Tatil aylarının, “yenilenme, enerji toplama dönemleri” olduğunu belirten Birsöz, tatil süresinin uzunluğunun, işe veya okula uyum sürecini de belirlediğini vurguladı.

  Rahat geçen bir hafta sonunun ardından disiplinli bir hayata başlangıcın dahi stres nedeni olabileceğine dikkati çeken Birsöz, işyerlerinde tatil dönüşü oluşacak stresin önüne geçmenin yolunu şöyle anlattı:
  “İşyerlerinde bu olumsuzlukları bertaraf etmenin yolu, teşvik sistemi ve destek içerikli eğitimler olabilir. Özellikle mağazalarda insanı sürekli dinç ve enerjik tutan müzikleri çalmak, motivasyonu, biyolojik enerjiyi artırıcı olabilir. Ayrıca prim sisteminin de motivasyon artırıcı etkisi olabilir.”

  Prof. Dr. Birsöz, tatil dönüşünde yaşanan gerginliklerin kalıcı olmadığını vurgulayarak, “Sonbahar aylarında yaşanan gerginliklerden korkulmaması lazım. Yaşamın doğası gereği, geçen süre içinde sosyal hayat içinde kaybedilen ritm tekrar yakalanacaktır” diye konuştu.

  AA 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.