Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Allah 'ın bizimle beraber olduğunu nasıl anlarız ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Allah'ın bizimle beraber olması ne anlama gelmektedir? Allah'ın bizimle beraber olduğunu bilmek
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Allah'ın bizimle beraber olduğunu nasıl anlarız

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  • Allah da insanı değerli ve üstün varlık olarak yaratmıştır. Kur'an'da geçen "Biz, gerçekten insanoğlunu şan ve şeref sahibi kıldık" (İsra suresi, 70) ayeti insanın üstün ve değerli bir varlık olarak yaratıldığını belirtmektedir.
  • Allah insanı özenle yaratmıştır. Allah şöyle Kur'an'da buyurur: "Biz gerçekten insanı en güzel biçimde yarattık. (Tin suresi, 4)
  • Allah Kur'an'da insana yakın olduğunu çeşitli ayetlerde belirtmiştir. Yüce Allah şöyle buyurur: "Kullarım beni sana sorduklarında bilin ki ben onlara çok yakınım..." (Bakara suresi, 186)
  • Allah'ın insanları sevdiğinin en güzel göstergesi verdiği nimetlerde kendini göstermektedir. Allah, insanın varlığını sürdürmesi için evrendeki her şeyi onun emrine vermiştir. İnsanın hayatını sürdürebilmesi için; havaya, suya, yiyeceklere, giyeceklere ihtiyacı vardır. Evrendeki bütün kaynaklar ve varlıklar bizim yiyecek, giyecek ve diğer ihtiyaçlarımızı karşılamak için yaratılmıştır. Allah Kur'an'da şöyle buyurmaktadır: "Allah, yerde ne varsa hepsini sizin için yarattı." (Bakara suresi, 29)
  • Allah insanı diğer varlıklarda bulunmayan akıl, irade, düşünme, bilme gibi yeteneklerle donatmıştır. Aklı ve düşüncesi ile iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan, faydayı zarardan ayırt eder. Çevresinde olup bitenleri anlar ve değerlendirir. İradesini kullanarak da davranışlarını kontrol eder ve onu iyiye, güzele yönlendirir.
  • Allah, sonsuz merhametinin gereği olarak bizim doğru ve dürüst bir şekilde yaşayabilmemiz için iyi ve kötü yolları göstermiştir. Bunun için kitap ve peygamberler göndermiştir. Bütün bunlar Allah'ın biz insanları çok sevdiğinin ve bize değer verdiğinin en açık delilidir.
  • Allah, insanın sahip olduğu akıl, din, namus, onur, mal ve can gibi değerleri kutsal saymış, koyduğu emir ve yasaklarla onun bu değerlerini koruma altına almıştır. İnsanın Allah katındaki değerinin ve sevgisini ifadesi olarak, "bir insanı öldürmek, bütün insanlığı öldürmeye" eş değer bir suç olarak kabul edilmiştir.
   Allah'ın varlığına, birliğine gönülden inanır, onu çok anar ve ondan yardım dilersek onu kalbimizde hissederiz.
  • Allah'ın varlığına, birliğine gönülden inanır, onu çok anar ve ondan yardım dilersek onu kalbimizde hissederiz. O, çocukların ve iyi insanların her zaman yanında ve yardımcısıdır. O, kendine inananlarla beraberdir, güçsüzlerin, çaresizlerin yardımcısı ve en büyük dostudur. Çünkü Allah koruyucu, bağışlayıcı, her şeyi işiten, bilen, gören ve her şeye gücü yetendir. Yüce Allah Kur'an'ı Kerim'de şöyle buyurmaktadır: " Allah'a gönülden bağlanıp, ona karşı gelmekten sakınan kimseye yüce tanrı (her işte) sıkıntıdan çekip kurtaracağı bir yol gösterir ve onu hiç beklemediği yerden rızık ihsan eder, çünkü kim Allah'a güvenip gönülden bağlanırsa yüce Allah ona yeterlidir." (Talak, 2-3)
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri