Hoşgeldiniz.

ibadet yapılırken nelere dikkat edilmelidir bu konuda yardım istiyorum Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Sardunya Yetiştirirken Nelere Dikkat Edilmelidir Meslek Seçerken Nelere Dikkat
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  ibadet yapılırken nelere dikkat edilmelidir

  Sponsorlu Bağlantılar
  ibadet yapılırken nelere dikkat edilmelidir bu konuda yardım istiyorum

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İbadet yaparken dikkat edilecek hususlar nelerdir?

  İbadette esas, kalbini tamamiyle Allahü teâlâya bağlamaktır. ıbadet, bir adet olarak değil, Allahü teâlânın huzuruna çıkıp, Ona can ve gönülden şükretmek ve Ona yalvarmak için yapılmaktadır. Riya [gösteriş] olarak yapılan bir ibâdeti Allahü teâlâ kabul etmez. Kur'an-ı kerimde mealen buyuruldu ki: (Ey Resulüm, kıyameti inkar eden, yetimi sertlik ve sitemle defedip hakkını gasbeden, fakiri doyurmayan ve başkalarını da fakire iyiliğe teşvik etmeyen o kimseyi gördün mü? Namazlarını gaflet ile kılanlara ve riya, gösteriş yapanlara ve zekâtı vermeyenlere şiddetli azab vardır.)
  ımam-ı Rabbanî hazretleri buyuruyor ki:
  Bir ibâdetin ilmini öğrenmiyenin, şartlarını bilmiyenin, yaptığı ibâdet, ihlas ile yapılmış olsa da, sahih olmaz. Hiç yapmamış gibi, Cehennemde yanar. şartlarını bilerek ve gözeterek yapanın, ibâdeti sahih olur. Cehennem azabından kurtulur. Fakat, ihlas ile yapmadı ise, bu ibâdeti ve hiçbir iyiliği kabul olmaz. Sevab kazanmaz. Allahü teâlâ, bu ibâdetini ve hayrat ve hasenatını beğenmiyeceğini bildiriyor. ılim ve ihlas ile yapılmayan ibâdetin faydası olmaz. ınsanı küfürden, günahtan, azabdan kurtarmaz. Ömür boyunca, böyle ibâdet yapıp da, küfür üzere vefat eden münafıklar çok görülmüştür. ılim ile, ihlas ile yapılan ibâdet, insanı, dünyada küfürden, günahtan kurtarır ve aziz eder. Ahırette de Cehennem azabından kurtaracağını, Allahü teâlâ, vâd etmektedir. (Maide 9)
  Allahü teâlâ vaadinde sadıktır. Verdiği sözü elbette yapar. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.