Hoşgeldiniz.

güzel davranışların toplumsal ilişkilerdeki önemi nedir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Toplumsal hayatı düzenleyen kuralların önemi Zekat Ve Sadakanın Toplumsal Önemi Güzel davranışların

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  güzel davranışların toplumsal ilişkilerdeki önemi

  Sponsorlu Bağlantılar
  güzel davranışların toplumsal ilişkilerdeki önemi nedir?

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Güzel söz söylemenin önemini öğrenip ve günlük hayatlarında uyguladıkları zaman güzel ahlâklı bir insan olacakları ve çevrelerindeki insanlar tarafından daha çok sevilecekleri belirtilir.

  İnsanlar hep güzel sözlerden hoşlanırlar. “Anne” yerine “anneciğim” demek annelerimizin daha çok hoşuna gider. Annemiz de bize “A benim güzel yavrum!” dediğinde mutluluktan uçacak gibi oluruz. Çünkü bu güzel söz bizim hoşumuza gider.

  Atalarımız “Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.” demişler. Bu atasözü konuşmalarımızda güzel söz söylemenin önemini anlatmaktadır.

  Değişik çevrelerde farklı insanlarla konuşuyoruz. Okulda öğretmenimiz ve arkadaşlarımızla, dışarıda tanıdığımız ve tanımadığımız birçok kimseyle ilişkilerimiz oluyor. Bakkaldan ekmek, manavdan sebze-meyve alıyoruz. Arkadaşlarımızla oyun alanlarında oyun oynuyoruz. Karşılaştığımız herkesle güzel sözlerle konuşmalıyız. Bu konuda bize örnek olan peygamberimiz, insanlarla konuşurken onların hoşlanacağı güzel sözler söylerdi. İnsanları kırmamaya özen gösterirdi.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.