Hoşgeldiniz.

istiklal marşında uyulması gereken kurallar nedir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Okulda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir Bu Kurallar Neden Gereklidir Yemekte Uyulması Gereken
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 16      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Smile istiklal marşında uyulması gereken kurallar

  Sponsorlu Bağlantılar




  istiklal marşında uyulması gereken kurallar nedir

  Paylaş Facebook Twitter Google







 2. Sponsorlu Bağlantılar




  İstiklâl Marşı söylenirken ayakta selam dururuz. Böylece hür ve bağımsız olmanın onur ve şerefini duyarız. İstiklâl Marşı’mızın her kelimesinde aziz milletimizin her ocağından çıkan, her şehit ve gazinin emaneti vardır. Bunun için İstiklâl Marşı’mıza saygı duymak, onu gönlümüzde ve hayatımızda yaşatmak görevlerimizdendir. Bayrağımız ve İstiklâl Marşı’mız, milletimizi tek fikir, tek amaç etrafında birleştiren millî değerlerimizin biri ve en başta gelenidir.



 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. istiklal marşı okunurken uyulması gereken kurallar

  İstiklal Marşı Okunurken Gözler İlk Önce İdare Eden Kişide Eğer Notalarla Veya El Hareketleri İle Yöneten Biri Yoksa Bayrakta Olmalıdır.
  -Şehitler İçin Saygı Duruşuna Geçtiğimizde Baş Çok Hafif Önümüze Eğik Olmalı İstiklal Marşı Okunmaya Başlandığında Baş Hafif Bir Biçimde Kalkar.
  -Bayrak Yavaş İndirilir Hızlı Kaldırılır.
  -Eğer Herhangi Bir Yerde Özel Bir Tören,Kutlama Olmuyorsa İstiklal Marşı Duyduğunuzda Durmak Zorunda Değilsiniz;Okulda İstiklal Marşına Yetişeceğinizde Dışarıda Değil;Okul Kapısından İçeri Girdiğinizde Saygı Duruşuna Geçilmeli.
  -Bir Törende Sırasında Araba Kullanıyorsanız;Sadece Şoför (Yolcuların İnmesi Zorunlu Değildir.) Arabasının Yan Tarafında Saygı Duruşuna Geçer .
  -İstiklal Marşı Okunurken Baştaki Bere,Şapka Vs. Çıkarılır.
  -İstiklal Marşında Mutlaka Ayağa Kalkmak Gerekir.(Sakat Kişiler Hariç.)




 5. Kayıtsız Üye

  cok beğendim ödevimiz sorusunu bu siteden aaldım


 6. Kayıtsız Üye

  saolun çok saolun gerçekten ellerinize sağlık çok işime yaradı


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.