Hoşgeldiniz.

Neden bireyler birbirlerinin görüşlerine karşılıklı saygı göstermeleri gerekir ve bu hoşgörü topluma neler kazandırır? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Aile Bireylerinin Birbirlerinin Görüşlerine
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Neden bireyler birbirlerinin görüşlerine karşılıklı saygı göstermeleri gerekir ve bu hoşgörü topluma neler kazandırır?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Neden bireyler birbirlerinin görüşlerine karşılıklı saygı göstermeleri gerekir ve bu hoşgörü topluma neler kazandırır?

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Karşılıklı saygı ve Hoşgörünün topluma kazandırdıkları

  Hoşgörü, insanlarla kolay ve iyi ilişki kurmayı sağlar. Sabır gerektirdiğinden de her türlü olayda sabırlı olarak daha derin düşünmeyi ve yanlış ihtimalini azaltır.

  Hoşgörü, müsamaha, tahammül, katlanma, görmezden gelme veya göz yumma, başkalarını eylem ve yargılarında serbest bırakma, kendi görüşümüze ve çoğunluğun görüş biçimine aykırı düşen görüşlere sabırla, hem de yan tutmadan katlanma demektir. İzin verme, aldırmama, iyi karşılama anlamlarına da gelir.
  Sosyal ilişkilerde bir tarafın, bazen farkında olmadan, kasıtlı olmayarak, bazen de kasıtla diğer tarafa (maddi/manevi) zarar verebilecek bir sahne yaratması durumunda, diğer tarafın bunu görmezden gelerek veya cevabınından vazgeçerek ödün vermek tahammülünü (erdem) gösterebilmesidir.Tasavvuf'ta Mevlana hoşgörü'ye en güzel örnektir. Mevlana gibi kişiler, Yunus Emre gibi kişiler insanları hoşgörüye davet etmişler ve Anadolu'yu bir hoşgörü merkezi haline getirmişlerdir. Hoşgörülü olmak insanlarla ilişki kurmanın en iyi yoludur. Hoşgörü, özünde kendini bilmektir. Hoşgörü insanın özüdür.

  alıntı 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye

  çok teşkür ederim


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.