Hoşgeldiniz.

Hayatın korunmasında uyulması gereken ilkeler nelerdir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Evde Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir Okulda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir Toplumda Uyulması

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Hayatın korunmasında uyulması gereken ilkeler nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hayatın korunmasında uyulması gereken ilkeler nelerdir?

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Hayatın Korunmasında Uyulması Gereken İlkeler |

  Sağlıklı hayatın korunması için yapılması gereken bazı uygulamalar vardır. Bunları aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.

  * Kızamık, verem tetanos ve çocuk felci gibi bazı önemli bulaşıcı hastalıklardan korunmak için aşı yaptırılarak bağışıklık kazanılmalıdır.

  * Kişiler sağlıklı oldukları zamanlarda da düzenli aralıklarla sağlık kontrolünden geçmelidirler. Düzenli sağlık kontrolünden geçmekle hastalıkların erken tanısı yapılır. Böylece tedavideki başarı artmış olur.

  Sağlığın korunması için yeterli ve dengeli beslenilmelidir.

  * Anne, çocuk, aile ve toplum sağlığının korunması açısından aileler bakabilecekleri sayıda çocuk sahibi olmalıdırlar. Bunu sağlıklı bir şekilde uygulamak için aile planlaması hizmeti veren kurum ve kuruluşlardan yeterince faydalanılmalıdır. Aile planlaması ile ilgili açıklamalar ilerleyen ünitelerde yapılacaktır.

  * Sağlıklı hayatın korunması için tedai hizmetlerinden yararlanma yolları ve sağlıklı bir çevre oluşturulması için kişilere olumlu davranışlar kazandırmayı yönelik sağlık eğitimi verilmelidir. Bu amaçla verilen sağlık eğitimi ile toplumun sağlık düzeyi yükseltilmiş olur. Sağlık düzeyi yüksek toplumlarda bulaşıcı ve salgın hastalıklara karşı daha bilinçli mücadele verilmektedir.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.