Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Verilen sözü tutmak ile ilgili hikayeler llazım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Verilen sözü tutmak ile ilgili yazı Verilen sözü tutmak ile ilgili ayet Verilen
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 9      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Verilen sözü tutmak ile ilgili hikayeler

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Londra’nın George Graham adında bir saatçisi varmış. Bir gün müşteri kendisinden bir saat alırken “doğru işleyeceğine, geri kalmayacağına inanabilir miyim?” demiş.Graham da şöyle cevap vermiş: “yedi yıl kullanınız, bu süre içinde beş dakika geri kalırsa bana getirin ve paranızı geri alınız.” Müşteri saati alır Hindistan’a gider ve yedi yıl sonra İngiltere’ye döner, Graham’ı bulur ve der ki:
  -Saatimi alırken yedi yıl içinde beş dakika geri kalırsa paramı vereceğinizi söylemiştiniz, bu süre içinde saatini beş değil yedi dakika geri kaldı. Graham, “Evet öyle bir söz verdiğimi hatırlıyorum, bırakınız sat bende birkaç gün kalsın.” Aradan bir hafta geçer, müşteri tekrargelir. Graham, “Hakkınız var alınız paranızı.” deyince, müşteri: “Fakat ben saatimden memnunum. Siz yedi yılda beş dakika geri kalmaz demiştiniz. O sözünüzün doğru olmadığını söylemek istedim.” Graham da : “Pekâlâ işte paranız! Benim için de verdiğim sözü tutmak bir namus borcudur.”diyerek saati geri almış ve onu bir kronometre olarak kullanmıştır.
  Kaynak: https://www.forumlordum.net/misafir-...#ixzz1gqEB4Id2
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. VERİLEN SÖZÜ TUTMAK (HİKAYE)

  Gerhardt adında çok yoksul bir çoban varmış.birgün sürüsünü otlatırken ormandan bir avcı çıkmış ve en yakın köyün nerede olduğunu sormuş.kendisini oraya götürürse iyi bir ödül vereceğini söylemiş.gerhardt koyunlarını bırakamayacağını söyleyince, avcı:'ne olacak canım?'demiş.'bir,iki tanesi kaybolursa,sahibi bir şey demez.sana bir yılda kazandığından daha çok para vereceğim.'çoba yine itiraz edince,avcı:'o zaman koyunları bana bırak,köye sen git ve bana biraz yiyecek,içecek getir'demiş.çoban 'koyunlar sizin sesinizi tanımazlar'demiş.artık öfkelenmeye başlayan avcı:'bana güvenmiyor musun?'diye sormuş. Gerhardt:'koyunlarımın sahibine ihanet etmemi söylediniz.bana verdiğiniz sözü tutacağınızı nereden bileyim?'demiş.köşeye sıkışan avcı gülmüş ve 'bana yolu göster,ben kendim giderim'demiş.sonunda avcının ülkenin kralı olduğu ortaya çıkmış.gerhardt'ın dürüstlüğünden o kadar etkilenmiş ki, bütün masraflarını karşılayıp onu okula göndermiş.gerhardt varlıklı ve güçlü bir insan olmuş,ama dürüstlüğünü hiç yitirmemiş.


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri