Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Hamile kalmak için tedavi yöntemleri nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Hamile kalmak için dua Hamile kalmak için beslenme Hamile kalmak için bitkisel tedavi

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Hamile kalmak için tedavi yöntemleri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Hamile kalmak için tedavi yöntemleri

  Hamile ve gebe kalmayı isteyenler ve bu konuda halihazırda bebek sahibi olmaya çalışanlar için yazdığımız bu yazıyı muhakkak okumalısınız
  . Nasıl bebek sahibi olunur, nasıl sağlıkhamile kalınır ve gebe olmak hakkına bu yazıda çok önemli gebelik ve hamilelik ipuçları bulacaksınız.
  Yeni evli çiftlerde ilk 2 sene içerisinde gebe kalma ve çocuk sahibi olma isteği oldukça yüksek seviede olur. İlerleyen zaman içerisinde çocuk sahibi olamayan çiftlerde bu hususta bazı üzüntüler ve hayal kırıklıkları oluşmaktadır. Peki sizler hamile kalamıyorum ve gebe olamıyorum demeden önce almanız gereken tüm tebirleri aldınız mı? Bu yazıda sizlere nasıl hamile kalınır sorusunun cevabını oluşturan değişik faktörlere ilişkin hamile kalma tiyoları ve ipuçları veriyorum. Dikkatle dinleyiniz.
  Hamile kalmada ve gebelik gelişiminde en önemli etkisi olan vitamin ve mineral maddelerden birisi olan Folik asit, bazı kişilerde yetersiz düzeyde tüketildiğinde doğurganlık ve fertilite düzeyini düşürmekte ve bu da hamile kalma şansımızı azaltmaktadır. Bu nedenle hamile kalma çalışmaları süresince en az 2 ay önceden başlayarak öncelikle folik asit açsıından zengin yiyecekleri tüketmeye özen göstermeliyiz. Folik asit hem doğurganlığı artırmakta hem de hamile kaldıktan sonra bebeğin sinir sistemi gelişiminin muntazam olmasını sağlamaktadır. GÜnlük 0.4 miligram dan aşağı folik asit tüketen hanımlarda doğurganlık ve hamile kalma şansı önemli ölçüde azalır.

  Hamilelik elbette cinsel birleşmeyle olacaktır. Bu nedenle yatak odamızı gerek görsel açıdan gerekse cinsel ilişkiyi eğlenceli kılan ufak tedbirler almaya gayret etmeliyiz.
  Cinsel ilişkinin hemen ardından yataktan fırlayıp kalmamalıyız. spermin rahime ulaşması için bir müddet (uzmanlar en az 5 dakika diyorlar) uzanmak faydalı olacaktır. Cinsel birleşme pozisyonunu da spermin döl yoluna en rahat girecek ve ilerleyecek şekilde olmasına dikkat etmeliyiz. Hamile kalma döneminde cinsel birleşme sayımızı artırmalıyız. Hanımların riskli dönemlerinde en az 48 saate bir cinsel ilişkiye girmek, hamile kalma ihtimalini güçlendirecektir.

  Erkeklerin sperm sayısının düşüklüğü de hamile kalamama ve erkekler için kısırlık nedenlerinden birisidir. Zaten her şey normal şartlarda bile olsa bir birleşme sonrası hamile kalma ihtimali yaklaşık olarak %20-30 civarındadır. Bir de sper kalitesinin düşüklüğü gibi faktörler olursa bu oran %5 lere kadar düşebilmektedir. Yine hamile kalma döneminde kafeinli içcekeler tüketmemeye dikkat ediniz. Kafeinin doğurganlığı azaltıcı etkisinin olduğu bilimsel olarak ispatlanmıştır. Yine zehirli ve tehlikeli madde işlerinde çalışan kişilerin sperm ve yumurta kalitesinin düşük olduğu bilinen bir gerçektir.
  Çiftlerde görülen cinsel isteksizlik ve iktidarsızlık sorunları da hamile kalmanın önünde engel teşkil edebilir
  . Dünya çapında 100 milyondan fazla çiftin cinsel isteksizlik şikayeti çektikleri WHO tarafından raporlanmıştır. Yine uzun dönemli olarak doğum kontrol hapları kullanmış olan kişilerde bir süreliğine hamile kalamama durumu görülebilmektedir. Bu hususun tespiti için bir endokrin uzmanına gitmenizde fayda olabilir.
  Bayanların vajinalarında asit oranının fazlalığı spermlerin ölümüne sebep olarak hamile kalmayı engelleyebilmektedir. Bu durumun dikkate alınarak vajinal spreyler ve yapay nemlendiriciler, gliserin, salya, tükürük, vajinal hastalıklar gibi vajinanın asit dengesini etkileyen faktörlerin de gebeliği engellemiş olaibleceğini de akılda tutmak gerekir. Kimi bazı bayanlarda rahim içi sümüksü sıvının yetersizliği de sperm hareketini güçleştirdiğinden gebe kalmanın önünde bir engel teşkil edebilmektedir. Bisiklet sürme ve jimnastik gibi sporlar, bilhassa erkeklerde sperm kalitesini düşürücü etki yapabilmektedir. yine açlık diyetleri ve yoğun zayıflama diyet reçeteleri de düşük kalorili olmalarından dolayı sperm ve yumurta gelişimi için gerekli proteinin üretilememesi neticesini doğurabilir. Erkeklerde testislerde görülen varikosel gibi rahatsızlıklar da uzun vadede kısırlığa neden olabileceği için bu hususun da dikkate alınması gerekir.

  Testis ısısını yükselten dar giyim, sıkı pantolonlar ve gece geç saatlerde yemek yeme gibi alışkanlıkların terk edilmesi de beyler tarafından alınması gereken bir diğer tedbirdir.
  Cinsel ilişkide orgazm olan kişilerde hamile kalma şansı çok daha yüksek olmaktadır. O nedenle bilhassa bayanların tatmin edilmesi, gebe kalma ihtimalini önemli derecede artırmaktadır. Zira orgazm esnasında rahim ağzı kasları gevşemektedir Bu da spermlerin daha kolay yumurtaya ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Orgazm esnasında bireyde oluşan gevşeme en etkili sakinleştiriciden bile 20 kat daha etkilidir.

  Sigara ve alkol ise gebelik şansını düşüren etkilere sahiptir. Kati suretle terkedilmesi gereken alışkanlıklardır.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri