Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Allah 'a iman la ilgili hikayeler , Allah 'a iman hakkında hikayeler varmı Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Allah'a iman ile ilgili hadisler Allah’a İman,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 46      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Allah'a iman ile ilgili hikayeler

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Mustafa Allah'ı Tanıyor (Allah'a iman, hikâye)

  Bir gün, Mustafa arkadaşlarıyla Allah’ın varlığı hakkında tartıştıktan sonra eve geldi. Çok sinirli ve huzursuzdu. Durup dururken:
  - Allah olsaydı biz de görürdük, dedi.
  Babası Mustafa’nın bu halini yadırgadı. Ona;
  - Eğer düşünürsen, Allah’ın varlığını aklınla bulabilirsin, dedi.


  Babası Allah’ın varlığını Mustafa’ya farklı bir şekilde öğretmek istiyordu. Mustafa uyurken onun Türkçe defterini açarak bazı sayfalarını kalemle karaladı. Mustafa, defterini açtığı zaman öfkelendi.
  - Kim çizdi benim defterimi anne? Diye bağırdı.
  Annesi:
  - Bilmiyorum, çocuğum dedi.
  Babası:
  - Kalemin kendi kendine çizmiştir, dedi.
  - Olur mu öyle şey? Diye söylendi.
  Bir başka gün Mustafa, ayakkabısının tekini bulamadı. Aradı taradı, sonunda ayakkabısını mutfağın bir köşesinde görünce.
  - Bunu buraya kim koydu? Diye öfkelendi.
  Babası:
  - Kendi gitmiştir, dedi.
  - Olur mu öyle şey baba? Ayakkabının ayağı mı var? Canınız eğlenmek istiyor galiba, diye söylendi. Daha sonraki günlerde, pijamasını misafir odasında, dolmakalemini ayakkabısının içinde bulan Mustafa, artık dayanamadı. Ağlamaklı bir sesle:
  - Kim yapıyor bunları? Benimle kim dalga geçiyor? Diye bağırdı.
  Babası Mustafa’yı yatıştırarak şunları söyledi.
  - Bak çocuğum, bunların kendi kendine hareket edebileceğini söylediğim zaman haklı olarak kabul etmiyorsun. Bu işleri mutlaka birinin yaptığını düşünerek onu araştırıyorsun. Haklısın, öyle olması gerekir. Bu çok kolay ve basit işlerin kendiliğinden olmayacağını kabul ediyorsun da kendi vücudunun, şu ağaçların, hayvanların, ayın, güneşin, hatta en küçük bir yaprağın bile kendiliğinden olamayacağını niçin düşünmüyorsun?
  - Her şeyi bir yapan varsa, onları da bir yapan vardır. Bu kadar kusursuz işleyen bir düzen, kendiliğinden kurulabilir mi?
  Mustafa:
  - Haklısın babacığım, diyerek hatasını kabul etti ve kendisini Allah’ı düşünmeye yönelttiği için de babasına teşekkür etti.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye

  süper bir hikaye olmuş


 5. türkan sultan

  çok güzel ve faydalı şlerde bulunuyorsunuz . bizi daha güzel ve mantıklı düşünmemize vesile oluyorsunuz. ayrıca teşkkür ederim ve allah sizden razı olsun. benim aklımda bu kaç haftadır aklımı kurcalayan bir şey var . bir kadın kuranı krimi makamlı veya mkamsız okurken erkeğin onu duyması veya dinlemesi günahmı. bu konu hakkında bizi aydınlatırsanız sevinirim . şimdiden sağolun


 6. Alıntı türkan sultan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  çok güzel ve faydalı şlerde bulunuyorsunuz . bizi daha güzel ve mantıklı düşünmemize vesile oluyorsunuz. ayrıca teşkkür ederim ve allah sizden razı olsun. benim aklımda bu kaç haftadır aklımı kurcalayan bir şey var . bir kadın kuranı kerimi makamlı veya mkamsız okurken erkeğin onu duyması veya dinlemesi günahmı. bu konu hakkında bizi aydınlatırsanız sevinirim . şimdiden sağolun
  İşin özüne gidersek kadının sesi bile yabancı bir erkek için günahtır. Haliyle kuran okuması veya başka birşey okuması bunu değiştirmez.


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri