Hoşgeldiniz.

kolon kanserinden korunma yolları nelerdir bilgi verirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Doğal Afetlerden Korunma Yolları Nelerdir? - Doğal Afetlerden Korunma Yolla Alkolden
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Kolon Kanserinden Korunma Yolları

  Sponsorlu Bağlantılar
  kolon kanserinden korunma yolları nelerdir bilgi verirmisiniz

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Kolon Kanserinden Nasıl Korunulur

  Lifli gıdalar tüketmek kolon kanserinde koruyucu olmaktadır. Bu durum yapılan deneylerle de desteklenmektedir. Bol lifli gıdaların tüketimi kolon kanseri riskini azaltmaktadır. Bu maddeler kanserojenlerin yoğunluğunu azaltmaktadır.

  Yağlı besinlerle kolon kanserinin yoğun bir ilişkisi bulunmaktadır. Yağ oranı az besinler tüketmek kolon kanserine yakalanma riskini azaltmaktadır. Kırmızı et ve yağlı besinler tüketimi de kolon kanserini arttıran etkenler olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Düzenli kontroller yaparak kolon kanserinden korunmak mümkündür. Özelikle erken teşhis konulması konusunda düzenli kontrol yaptırılması büyük önem taşımaktadır.

  Bu yöntemlerin dışında düzenli egzersiz ve yeşil çay ile de korunma sağlanabilir. Yeşil çayın kansere karşı koruyucu etkisi olduğu düşünülmekte, düzenli egzersiz de bağırsak hareketlerini düzenlemektedir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.