Hoşgeldiniz.

Audi S3 MTM (Motoren Technik Mayer) Alman modifiye firması MTM (Motoren Technik Mayer) tarafından yapılan modifikasyon kitiyle S3 bir yarış otomobilinden farksız hale gelmiş. Zaten

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Audi S3 MTM (Motoren Technik Mayer)

  Sponsorlu Bağlantılar
  Audi S3 MTM (Motoren Technik Mayer)


  Alman modifiye firması MTM (Motoren Technik Mayer) tarafından yapılan modifikasyon kitiyle S3 bir yarış otomobilinden farksız hale gelmiş.

  Zaten oldukça sportif bir görünüme sahip olan S3’ü biraz daha dinamikleştirmeyi başaran Alman modifiye firması MTM, gerçekleştirilen modifikasyon işlemlerinin ardından daha dinamik bir S3 ortaya çıkartmış.

  Audi S3 için birkaç farklı modifikasyon kiti hazırlayan MTM, ilk kitle sadece aracın elektronik aksamlarıyla oynayarak 265 HP’lik Turbo destekli motordan 310 HP güç ve 400 Nm tork elde etmiş. Ayrıca müşteriler bu modifikasyon kitinin üzerine son susturucu iptali de isterlerse ekstra 5 HP güç ve 5 Nm tork daha kazanabiliyorlar. MTM modifikasyonuyla şekillenen S3’ün en güçlü versiyonuysa daha çok parçanın değiştirilmesiyle ortaya çıkmış. Ön susturucu ve yüksek kapasiteli katalitik konvertör değişimleriyle en güçlü MTM S3, 330 HP güç ve 420 Nm torka ulaşmış. Bu güç verileriyle MTM S3’ün performansı 0-100 km/s hızlanması olarak 5.1 sn, maksimum hız olarak ise 264 km/s’e çıkmış.

  Motorda gerçekleştirilen modifikasyon işlemlerini ardından aracın yürüyen aksamında da iyileştirmelere gidilmiş. İlk olarak spor tip helezon yaylar ve coilover amortisörlerle iyileştirilen süspansiyon sistemi S3’ün yol tutuşunda gözle görülür bir iyileşmeye neden olmuş. Süspansiyon sistemindeki modifikasyonların ardından aracın yerden yüksekliği 45 mm azalmış. 19 inçlik alüminyum alaşım jantlar kullanılan MTM S3’te kullanılan lastik ölçüsüyse 235/35 R19 olarak seçilmiş. Fren performansı da geliştirilen otomobilin standart olarak sahip olduğu 330x32 mm’lik fren diskleri 380x34 mm’lik fren diskleriyle değiştirilmiş. MTM tarafından tasarlanan fren sisteminde 8 pistonlu kaliperler de kullanılmış.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.