Hoşgeldiniz.

Elektrikli arabalar hakkında bilgi Elektrikli otomobil özellikleri İŞHAD üyeleri ile toplantı yapan Ergün , elektrikli otomobil üretiminin desteklenmesi konusuna işaret etti. Ergün , “2016’de bu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Elektrikli Araba Otomobil

  Sponsorlu Bağlantılar
  Elektrikli arabalar hakkında bilgi
  Elektrikli otomobil özellikleri


  İŞHAD üyeleri ile toplantı yapan Ergün, elektrikli otomobil üretiminin desteklenmesi konusuna işaret etti. Ergün, “2016’de bu teknoloji Türkiye’ye gelecek. Bu teknoloji Renault ile, teknolojisi ile geliyor. 2016’de elektrikli otomobil üreten ülkeler arasına gireceğiz” dedi.

  Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Kredi Garanti Fonu’nu Kurban Bayramı’ndan sonra başlatacaklarını bildirdi. İş Hayatı Dayanışma Derneği’nin (İŞHAD) düzenlediği sohbette soruları cevaplayan Ergün, Kredi Garanti Fonu’nun bazı yerlerde şube açma kararı verdiğini belirtti. Bakan Ergün, önceki akşam Kocaeli’nde bir Kredi Garanti Fonu şubesini açma kararını duyurduklarını belirterek, “Bayramdan sonraki kısa zaman içinde Kredi Garanti Fonu, kredi ve teminat sorunu yaşayan KOBİ’lerimiz için hayata geçme noktasına gelmiş olacaktır. 12-13 milyar liralık bir kredi hacmi daha bu çalışmalara ilave kredi desteği olacak” diye konuştu.

  HIZLI TEMPO İÇİN İHRACAT ŞART

  Ergün bir soru üzerine, ihracat performansının güçlü şekilde sürdürülebilmesi halinde, ekim, kasım, aralık aylarında kapasite kullanım oranları ve sanayi üretiminde olumlu gelişmelerin olacağını ifade etti. Ergün, “Bizim yüzde 13-14’lerde işsizlikle bir müddet devam edeceğimiz gerçek. Hedefleri daha da aşağı çekmek için hızlı bir tempoyla çalışmalıyız. Büyümek hedefleri ileri boyuta taşımak için hızlı tempo şart. Hem dış ticaret performansını, hem içerdeki üretim performansını artırmamız lazım. Sanayi üretimi yukarı döndü. Kapasite kullanımı her ay artıyor” dedi.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.