Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Elektrikli Araç Fiyatları Elektrikli Araçlar Elektrikli otomobil fiyatları Elektrikli otomobil fiyat Elektrikli otomobil fiyatları ELEKTRİKLİ ARABA FİYATLARINDA SON HABER Renault Paris’te 2018 yılından itibaren İsrail

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Elektrikli Araçların Otomobillerin Fiyatları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Elektrikli Araç Fiyatları
  Elektrikli Araçlar
  Elektrikli otomobil fiyatları
  Elektrikli otomobil fiyat


  Elektrikli otomobil fiyatları

  ELEKTRİKLİ ARABA FİYATLARINDA SON HABER
  Renault Paris’te 2018 yılından itibaren İsrail ve Danimarka’da ardından tüm Avrupa’da piyasaya çıkacak olan, Bursa’da ürettiği elektrikli Fluence’ın fiyatını açıkladı. Renault, elektrikli Fluence için 21 bin 300 Euro’luk bir Avrupa satış fiyatı belirlemiş.

  Ancak Renault’un açıkladığı fiyata aracın batarya fiyatı dahil değil. Yani elektrikli Fluence satın alanlar, ayda 79 Euro’luk bir ödemeyle, bataryayı kiralamış olacaklar.

  Bursa’da üretilen bu aracın Türkiye’de de satılması halinde, 100 kilometre yol gidebilmek için ihtiyaç duyacağı elektrik için sürücüler sadece 3 TL ödeyecekler. Bu 100 kilometrede 5 litre dizel tüketen bir araçla karşılaştırıldığında 5 kat daha ucuz olacağı anlamına geliyor.

  Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar yıl sonunda ihracatına başlanacak olan Bursalı elektrikli Fluence’ın Paris’te sergilenen versiyonunun piyasaya çıkmaya hazır olan son hali olduğunu belirterek, hedeflerinin Türkiye’de de bir an önce yola çıkmak söyledi. Aybar, elektrikli araçlar konusunun beklenenden hızlı geliştiğini söyleyerek açıklanan fiyatın dünyanın her yerinde rekabetçi bir fiyat olduğunu sözlerine ekledi. İbrahim Aybar, Türkiye’de elektrikli araçların ne tip vergiyle vergilendirileceği konusunun da bir an önce açıklığa kavuşturulmasını istedi.

  Ayrıca Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar , İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nden sonra, Ankara Büyük Şehir belediyesiyle de şarj istasyonları kurulması konusunda anlaşma vardıklarını belirterek, sıradaki şehrin mutlaka Bursa olacağını belirtti. İbrahim Aybar, dünyanın ilk elektrikli orta sınıf otomobilini üretecek olan Bursa’nın sokaklarında da elektrik şarj ünitelerinin çok sevindirici olacağını söyledi.


  Yüzde 3 ÖTV ile elektrikli Fluence fiyatı 26 bin Euro! Elektrikli otomobilin vergisi belli oldu. Maliye Bakanı Şimşek, elektrikli otomobillerin motor gücüne göre yüzde 3, yüzde 7 ve yüzde 15 olmak üzere 3 ayrı kategoride vergilendirileceğini açıkladı. Buna göre Türkiye’de üretilen elektrikli Renault Fluence’ın fiyatı 26.300 Euro’ya gelecek

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, motor gücü 85 kilovatı geçmeyen yani 113 beygire kadar olan binek otomobillere yüzde 3, 85-120 kilovat arasındakilere yüzde 7, motor gücü 120 kilovatı aşanlara da yüzde 15 ÖTV uygulanacağını açıkladı. Böylece Türkiye’de üretilen elektrikli tek otomobil olan Renault Fluence Z.E.’nin fiyatı yüzde 3’lük ÖTV oranıyla başka bir devlet desteği olmazsa 26 bin 300 Euro’ya gelecek. Fransa’da 5 bin Euro’luk özel destek olduğu için araç ilkbahardan itibaren 21.300 Euro’ya satılacak.

  Elektrikli otomobil ötv'sini, sıfıra kadar çekme yetkisi verilmiş
  Öte yandan Şimşek, düzenlemede, motor gücü 20 kilovatı yani 26 beygiri geçmeyen elektrikli motosikletlerden de yüzde 3 ÖTV alınmasının öngörüldüğünü ifade etti. Ayrıca motor silindir hacmi 250 cm3’ü geçmeyen diğer motosikletlerde de ÖTV oranının yüzde 22’den 8’e düşürüldüğü belirtildi. Torba Kanunda da motor gücü 85 kilovatı geçmeyen binek otomobillere yüzde 37, 85-120 kilovat arası olanlara yüzde 60, 120 kilovatı geçenlere ise yüzde 84 ÖTV öngörülmüştü. Kanunda, Bakanlar Kurulu’na bu oranları yüzde sıfıra kadar düşürme yetkisi verilmişti. Bakanlar Kurulu, elektriklide ÖTV’yi sıfıra kadar düşürme yetkisini bu yönde kullanmış oldu. Şimşek, yeni ÖTV ile, bu tür araçlar için teşvik edici bir vergileme amaçlandığına dikkati çekti.

  Elektrikli otomobil fiyatları yüzde 3.0'dan büyük

  Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, açıklanan vergilerle Türkiye’de Eylül 2018’den itibaren satışa çıkması beklenen elektrikli Renault Fluence Z.E.’nin fiyatının 26.300 Euro’ya geleceğini belirtti. Ancak Aybar, aracın Türkiye’de üretiliyor olması ve Türkiye’ye özgü yeni bir modelin de olabileceği dikkate alındığında bu rakamın biraz daha altına inilebileceğini söyledi. Aybar açıklanan oranlarla ilgili olarak ise “Bu hükümetin bir irade göstermesidir. 3, 0’dan büyüktür ama müteşekkiriz. Bu oranlar en az 5 yıl uygulanırsa destek anlamı taşır” dedi.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Elektrikli araçların gücü
 3. Elektrikli araçların faydaları
 4. Elektrikli araçların çalışma prensibi
 5. Elektrikli Araçların Dezavantajları
 6. Elektrikli araçların avantajları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri