Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İlkyardım nedir? İlkyardım hakkında bilgi İlkyardım herhangi bir olay olduğunda sağlık görevlileri gelinceye kadar kazazedenin durumunu mevcut halinde korumak , iyileştirmek yada daha kötüye gitmesini

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İlkyardım nedir? İlkyardım hakkında bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  İlkyardım nedir? İlkyardım hakkında bilgi

  İlkyardım herhangi bir olay olduğunda sağlık görevlileri gelinceye kadar kazazedenin durumunu mevcut halinde korumak, iyileştirmek yada daha kötüye gitmesini engellemek amacıyla yapılan ilaçsız müdahalelerdir. İlkyardım iki safhada oluşur temel olarak; birincil ve ikincil değerlendirme.

  Birincil değerlendirmede hastanın A,B,C,D sini değerlendirmek,

  İkincil değerlendirmede ise bunun haricinde kırık, çıkık, yaralanmalar, kanamalar yönünden hastanın durumunun değerlendirilmesidir.

  Birincil değerlendirmede yaralının veya hastanın A,B,C,D yönünden değerlendiririz yani hastanın solunumu, kalp atışı, bilinci var mı yok mu? bunlar değerlendirili.

  İkincil değerlendirmede ise Şok var mı?, Kırık var mı?, işte kanaması var mı?, bilinci ne durumda, ne yapıyor, nelere cevap verebiliyor bu açıdan değerlendirilir ve sağlık görevlileri gelinceye kadar mevcut durumunun korunması daha kötüye gitmesi engellenmeye çalışılır. Yapılan ilaçsız müdahalelerdir dedik. İlkyardımda kesinlikle ve kesinlikle ilaç yoktur, ilaç kullanılmamaktadır, mevcut elimizdeki malzemeler etrafımızdaki malzemeler değerlendirilerek yapılmalıdır. İlaçlı müdahalelerine de acil tedaviler diyoruz, acil tedavileride sadece hekimler tarafından hastahanede yapılan müdahalelerdir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İlkyardım Nedir, İlk Yardımda Amaç Nedir?
 3. Çıkıklar, Burkulmalar ve İlkyardım
 4. Boğulma Nedir, Boğulmada Acil İlkyardım
 5. Yanıklarda İlkyardım
 6. Temel İlkyardım Nedir? Nelerdir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri