Hoşgeldiniz.

Atatürkün Laiklikle ilgili sözler i Lâiklik , yalnız din ve dünya işlerinin ayrılması demek değildir. Bütün yurttaşların vicdan , ibadet ve din hürriyeti de demektir.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 69      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Atatürkün Laiklikle ilgili sözleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Atatürkün Laiklikle ilgili sözleri

  Lâiklik, yalnız din ve dünya işlerinin ayrılması demek değildir. Bütün yurttaşların vicdan, ibadet ve din hürriyeti de demektir. (1930)

  Lâiklik, asla dinsizlik olmadığı gibi, sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için, gerçek dindarlığın gelişmesi imkânını temin etmiştir. (1930)

  Din bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye karşı değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyor, kasıt ve fiile dayanan tutucu hareketlerden sakınıyoruz. (1926)

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Türk milleti, halk yönetimi olan cumhuriyetle yönetilir bir devlettir. Türk Devleti lâiktir. Her ergin dinini seçmekte serbesttir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. pro uye

  guzel bir site en kısaları burda cok tesekkurle gel abla gelllllllllllll


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.