Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Atatürk'ün Tanınmasına , Ünlenmesine Neden Olan İlk Olay Conkbayırı'nda kalbini hedef alan bir kurşun , cebindeki saate çarpıp geri döndüğünden mutlak bir ölümden kurtuldu. Bu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Atatürk'ün Tanınmasına, Ünlenmesine Neden Olan İlk Olay

  Sponsorlu Bağlantılar
  Atatürk'ün Tanınmasına, Ünlenmesine Neden Olan İlk Olay

  Conkbayırı'nda kalbini hedef alan bir kurşun, cebindeki saate çarpıp geri döndüğünden mutlak bir ölümden kurtuldu. Bu muharebeler esnasında gösterdiği kahramanlık, azim ve yüksek kumanda kudreti, kendisine memleket içinde ve dışında büyük ün sağladı. Artık O, "Anafartalar Kahramanı" olarak anılıyordu.

  Aylarca süren çıkarma ve savaşlar sonucu ilerleme kaydedemeyen İngilizler; nihayet 1915 yılı Aralık sonunda müttefikleriyle beraber Çanakkale'den çekildiler.

  Düşmanların Çanakkale Boğazı'nı geçememesi, İstanbul'un işgalini önlemiş; İngilizlerin, Marmara ve Karadeniz üzerinden müttefikleri Rusya ile bağlantı kurma hayallerini söndürmüştü. Bütün bu olaylar, bir anlamda, I. Dünya Savaşı'nın akışını da etkiliyor, dünya tarihinin yönünü değiştiriyordu.

  Bu savaşlarda İngilizler insan, araç ve gereç yönünden Türklerden şüphesiz ki çok fazla idi; ancak onların unuttukları nokta, Türk askerinin tarihsel kahramanlığı ve bu kahramanlığı yönlendiren Mustafa Kemal faktörü idi.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bana Zehir Olan Şeker Ana Fikri, Olay, Yer, Zamanı Ve Kadrosu
 3. Atatürk'ün Hayatında Sizi En Çok Etkileyen Olay Nedir
 4. Atatürk'ün Hayatıyla İlgili Önemli Olay Ve Olguları Araştırıp Listeleyiniz
 5. Gerçekleşmesi Mümkün Olan Ve Olmayan Bir Olay
 6. körfez savaşının başlamasına neden olan olay
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri