Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Atatürk'ün lise hayatı nasıl geçmiştir. Atatürk’ün öğrenim hayatı ile ilgili başka bir anı (Manastır Askeri Lisesi’ni bitirip Harp Okulu’na geçişi) Askeri ortaokulu bitirdiğim zaman merakım
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Atatürk'ün lise hayatı nasıl geçmiştir.

  Sponsorlu Bağlantılar
  Atatürk'ün lise hayatı nasıl geçmiştir.

  Atatürk’ün öğrenim hayatı ile ilgili başka bir anı

  (Manastır Askeri Lisesi’ni bitirip Harp Okulu’na geçişi)
  Askeri ortaokulu bitirdiğim zaman merakım oldukça ileri gitmişti. Manastır Askeri Lisesi’nde matematik pek kolay geldi. Bununla uğraşmayı sürdürdüm. Ancak Fransızca’da geri idim. Öğretmen benimle çok uğraşmıyor, acı uyarılarda bulunuyordu. Bu uyarılar benim çok gücüme gitti. İlk ev izni zamanında çözüm aradım. İki, üç ay gizlice Frerler Okulu’nun özel sınıfına devam ettim. Böylece okul derslerine oranla fazla derecede Fransızca öğrendim.

  O zamana kadar edebiyatla çok ilişkim yoktu. Merhum Ömer Naci, Bursa Lisesi’nden kovulmuş, bizim sınıfa gelmişti. Daha o zaman şairdi. Benden okuyacak kitap istedi. Bütün kitaplarımı gösterdim. Hiçbirini beğenmedi. Bir arkadaşın kitaplarımdan hiçbirini beğenmemesi gücüme gitti. Şiir ve edebiyat diye bir şey olduğunu o zaman öğrendim. Ona çalışmaya başladım. Şiir bana cazip göründü. Ancak ‘yazı öğretmeni’ diye yeni gelen bir kişi, bana şiirle uğraşmayı yasakladı. “Bu meşgale biçimi seni askerlikten uzaklaştırır” dedi. Bununla birlikte güzel yazı yazma isteği bende kalıcı oldu.

  Lisede iken dirençle çalışıyorduk. Sınıfta birinci, ikinci olmak için hepimizde güçlü bir gayret vardı. Sonunda liseyi bitirdim. Harp Okulu’na geçtim.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Atatürk'ün Hayatı İle İlgili Nasıl Bir Resim Yapmak İstersiniz
 3. Atatürk'ün Öğrenim Gördüğü Askeri Lise Hangi Şehirdedir
 4. Atatürk'ün ölüm tarihinden itibaren bugüne kadar kaç ay geçmiştir
 5. Atatürk'ün Öğrenim Hayatı İle İlgili Anıları Nelerdir? Atatürk'ün Eğitim Hayatı Anısı
 6. 2018 Lise Açıköğretim Kayıtları Ne Zaman Başlıyor,2018 Açık Lise Kayıt Tarihleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri