Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Atatürk'ün Türk Genç liğine Sözler i Atatürk'ün Genç lere Öğütleri - Atatürk'ün çalışkanlık ile ilgili sözler i - Atatürk'ün Disiplin ile ilgili sözler i *Fikir

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Atatürk'ün Türk Gençliğine Sözleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Atatürk'ün Türk Gençliğine Sözleri

  Atatürk'ün Gençlere Öğütleri - Atatürk'ün çalışkanlık ile ilgili sözleri - Atatürk'ün Disiplin ile ilgili sözleri

  *Fikir hazırlıkları, seferberlikte asker toplamak için davul zurna ile temin edilemez. Fikir hazırlıklarında tevazuyla çalışmak, kendini silmek, karşısındakine samimi bir kanaat ilham etmek lazımdır.

  * Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

  * Siz genç arkadaşlar, yorulmadan beni takip edeceğinizi söylüyorsunuz. Fakat arkadaşlar, yorulmadan ne demek? Yorulmamak olur mu? Elbette yorulacaksınız, sizden istediğim şey yorulmamak değil, yorulduğunuz zaman dahi durmadan yürümek, yorulduğunuz dakikada da dinlenmeden beni takip etmektir. Yorgunluk her insan, her canlı için doğal bir durumdur. Fakat insanda yorgunluğu yenebilecek manevi bir kuvvet vardır ki, işte bu kuvvet yorulanları dinlendirmeden yürütür.

  * Çalışma, insanların vücut kuvvetlerini geliştirir ve hayat için gereken şeyleri temin eder. Çalışmaksızın, fikri gelişme ve ahlaki ilerleme de mümkün değildir. Tembellik bütün fenalıkların anasıdır.

  * Kendilerine faydalı olduğunuz, onlara müsbet yolda hizmet ettiğiniz müddetçe milletin sevgisini kazanabilirsiniz. Vaatlerinizi yerine getirmez, milletin refahına hizmet vermezseniz, bugün sizi alkışlayan bu topluluk yarın sizi yuhalar.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Gençliğe Hitabede Atatürk Türk Gençliğine Nasıl Bir Mesaj Veriyor
 3. Gençliğe Hitabede Atatürk Türk Gençliğine Nasıl Bir Mesaj Vermektedir
 4. Atatürk Farkı İle Türk Kadınları, Atatürk Ve Türk Kadını, Atatürk Türkiye’sinin Türk
 5. Atatürk'ün Türk Gençliğine Güveni
 6. Atatürk'ün Türk Ulusu-Türk Yurdu ve Yurt Sevgisi Hakkındaki Sözleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri