Hoşgeldiniz.

ATATÜRKÇÜLÜĞÜN NİTELİKLERİ , ATATÜRKÇÜLÜĞÜN ÖZELLİKLERİ 1. Atatürkçülük bir bütündür. At8türkçülüğü oluşturan ilkeler bir bütün halindedir. İlkeler birbirlerinin devamı ve tamamlayıcısıdırlar. Bütün ilkeler aynı hedefe yönelmiş
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 18      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Atatürkçülüğün nitelikleri nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  ATATÜRKÇÜLÜĞÜN NİTELİKLERİ, ATATÜRKÇÜLÜĞÜN ÖZELLİKLERİ

  1. Atatürkçülük bir bütündür. At8türkçülüğü oluşturan ilkeler bir bütün halindedir. İlkeler birbirlerinin devamı ve tamamlayıcısıdırlar. Bütün ilkeler aynı hedefe yönelmiş bir sistemin parçaları gibidir. İlkeler birbirleriyle çelişmezler, uyum içindedirler.

  2. Atatürkçülük durağan değildir. Atatürkçülüğün durağan bir düşünce olmaması inkılapçılık ilkesine dayanmaktadır. Atatürkçülük dinamiktir, her zaman yeniliğe ve gelişmeye açıktır.

  3. Atatürkçülük evrenseldir. insanlığın ortak mutluluğunu ve dünya barışını savunur. Gelişmekte olan ülkelerin bütün ihtiyaçlarına cevap verecek niteliktedir. Sömürü altında kalan birçok toplum Türkiye'yi kendilerine model alarak bağımsızlıklarını kazanmıştır.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.