Hoşgeldiniz.

Atatürk'ün kişilik özellikleri nelerdir , Atatürk'ün kişilik özellikleri hakkında vikipedi bilgi VATAN SEVERLİĞİ • Vatan sevgi si Atatürk’ün en önemli özelliğidir.Vatanın savunulması için hiçbir fedakârlıktan
  • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1813      

  1. Sponsorlu Bağlantılar


    Atatürk'ün Kişilik Özellikleri Nelerdir

    Sponsorlu Bağlantılar
    Atatürk'ün kişilik özellikleri nelerdir, Atatürk'ün kişilik özellikleri hakkında vikipedi bilgi

    VATAN SEVERLİĞİ

    • Vatan sevgisi Atatürk’ün en önemli özelliğidir.Vatanın savunulması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır.Vatan savunmasını her şeyden önemli ve her şeyden üstün gören Atatürk’ün İstiklâl Savaşının kazanılmasında vatan sevgisi ve Türk milletine olan güveni önemli bir yer tutar.

    • İDEALİSTLİĞİ

    • Atatürk’ün en büyük ideali ,Türk Milletinin ‘’ En medeni ve refah seviyesi yüksek bir millet olarak varlığını yükseltmek’’ti.Bir idealist olarak , en kısa zamanda bu hedefe ulaşmak istiyordu.

    • HAKİKATİ ARAMA GÜCÜ

    • Hakikati aramak ve hakikati konuşmak Atatürk’ün yöntemiydi.O , akıl ve bilime değer verirdi.Olaylara bir bilim adamı gözüyle bakarak hakikati bulmaya çalışırdı.’’Akıl ve mantığın halledemeyeceği mesele yoktur.’’derdi

    • SABIR VE DİSİPLİN ANLAYIŞI

    • Atatürk önemli düşünceler karşısında önce düşünür , inceler , araştırır ve tartışırdı.Sonra kesin kararını verirdi.Verdiği kararın uygulanma zamanını ise sabırla beklerdi.

    • İLERİ GÖRÜŞLÜLÜĞÜ

    • Atatürk olayların gidişini değerlendirerek sonucunu tespit ederdi.Çanakkale Muharebeleri sırasında , düşman donanmasının nerden çıkarma yapabileceğini önceden sezerek gerekli tedbiri alması savaşın sonucunu değiştirmiştir.

    • AÇIK SÖZLÜLÜĞÜ

    • Atatürk , doğruyu söylemekten asla çekinmezdi.’’Ben düşündüklerimi ,daima halkın huzurunda söylemeliyim.yanlışım varsa halk beni tekzip eder.’’derdi.

    • MANTIKLILIĞI

    • Keskin bir mantık ve zekâ gücüne sahip olan Atatürk ,hayatı boyunca akıl ve mantığa büyük önem vermiştir.Bu özellik onun evrensel devlet adamı olarak tanınmasında büyük bir rol oynamıştır.’’Bizim akıl ,mantık ve zekâ ile hareket etmek en belirgin özelliğimizdir.’’ diyerek ülke sorunlarında mantık ve şuurla hareket edildiğini göstermiştir.

    • ÇOK CEPHELİLİĞİ

    Atatürk çok cepheli bir liderdi.O hem fikir hem de hareket adamıdır.Yani bir taraftan Türk inkılabının hazırlayıcısı diğer taraftan da uygulayıcısı olmuştur.Hem düşünen hem de eserler veren Atatürk , çok yönlü bir lider olduğunu göstermiştir.

    • EĞİTİMCİLİĞİ

    Atatürk toplumu çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmayı amaçladığı için milli eğitim ile yakından ilgilenmiştir.O , ‘’ Eğitimdir ki bir milleti ya hür , bağımsız , şanlı , yüce bir toplum olarak yaşatır ; ya da bir milleti esaret ve sefalete terk eder.

    • YÖNETİCİLİĞİ

    Mustafa Kemal iyi bir yönetici için gerekli bütün özelliklere sahipti.Kibar davranışları , dürüstlüğü ,emir veriş tarzıyla örnek olmuştur.Gerek devlet yönetiminde gerekse askerlik hayatı boyunca hiçbir zaman maceraya yer vermemiştir.Atatürk ‘’Büyük kararlar vermek kâfi değildir.Bu kararları cesaret ve kesinlikle tatbik etmek lâzımdır.’’ diyerek verdiği kararlarda ısrarcı olmuş ve sonucun kendi istediği şekilde çözümlenmesi için uğraşmıştır.


    Paylaş Facebook Twitter Google


  2. Kayıtsız Üye

    Sponsorlu Bağlantılar
    Atatürk'ün Kişilik Özellikleri Resimli

    Atatürk'ün Kişilik Özellikleri Nelerdir-atat-rk-n-ki-ilik-zellikleri.jpg  3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
    BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
  4. Kayıtsız Üye

    ATATÜRK’ÜN KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ MADDELER HALİNDE

    1. Vаtаnseverliği
    2. İdealistliği
    3. İlеri Görüşlülüğü
    4. İnkılаpçılığı
    5. Çok Cepheliliği Çok Yönlülüğü
    6. Sаbırlı ve Disiplinli Olmаsı
    7. Mаntıklı vе Gerçekçi Oluşu
    8. Birleştirme ve Bütünleştirme Gücü
    9. Hakikati Arаmа Gücü
    10. Yöneticiliği
    11. Sаnаtѕeverliği
    12. Açık Sözlülüğü
    13. Eğitimciliği
    14. Yöneticiliği Liderliği
    15. Gurura Ümitsizliğе yer vermemesi
    16. İnѕan vе mіllet sevgisi


  5. Kayıtsız Üye

    çok işime yaradı birazcık açık olsaydı güzel olurdu


  6. rjdr3tuyerfseud8r

    teşekkür ederim saolun


  7. Kayıtsız Üye

    az olmuş
    yinede saolun


  8. Yunus Emre Arslan

    oooo müthiş olmuş teşekkürler


  9. Misafirim ben

    çok süper olmuş teşekkürler, ayrıca bu sayfayı çok seviyorum iyi günler


  10. Kayıtsız Üye

    çok güzel müthiş


  11. Kayıtsız Üye

    çok güzel çok beğendim kısa ama yinede güzel


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.