Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Modern Türkiye'nin Kuruluşunda Atatürk İlkelerinin Yeri ve Önemi Atatürk ilkelerinin önemini anlayabilmek için , Kurtuluş Savaşı'nın hangi zorluklar içinde kazanıldığını , cumhuriyetin nasıl kurulduğunu bilmek
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Atatürk ilkelerinin türkiye'nin kalkınmasındaki rolü

  Sponsorlu Bağlantılar
  Modern Türkiye'nin Kuruluşunda Atatürk İlkelerinin Yeri ve Önemi


  Atatürk ilkelerinin önemini anlayabilmek için, Kurtuluş Savaşı'nın hangi zorluklar içinde kazanıldığını, cumhuriyetin nasıl kurulduğunu bilmek gerekir. Çünkü çağdaş ve demokratik cumhuriyetimizin temeli, Atatürk ilkeleriyle atılmıştır.

  Atatürk ilkeleri, bizzat Atatürk tarafından uygulanarak belirlenmiştir.

  Bu ilkeler, Türk milletinin ruhuna, gelenek ve niteliklerine uygundur. Atatürk ilkeleri, Türk milletinin çağdaşlaşma ve ilerleme yolunu açmış, milletimize çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkma gücünü aşılamıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin günümüzdeki haşarılarını Atatürk ilkelerine borçluyuz.

  Bugün Türkiye, Atatürk inkılâbı sayesinde dünya ülkeleri içinde önemli bir yer edinmiştir. Zengin doğal kaynaklan, yetişmiş insan gücü, bilgi ve teknoloji birikimi ile çağdaş bir ülke konumuna gelmiştir. Atatürk sayesinde düşünce olarak batıyla bütünleşen Türkiye, artık çağdaş dünya ile siyasî ve ekonomik birlikteliğini sağlama yolundadır.

  Türk milletinin refah içinde yaşaması, Türk devletinin varlığını güçlendirerek sürdürmesi, ancak Atatürk ilkelerinin rehberliğiyle mümkündür. Bu ilkeler, insanlığın binlerce yılda elde ettiği yüksek değerleri ve genel doğruları içermektedir. Bu nedenle ilerleme ve gelişme yolunu göstermektedir. Modern Türkiye bu ilkelerle kurulmuştur. Varlığını ve gelişmesin: de ancak bu ilkelerle devam ettirebilir. Atatürk ilkeleri arasında sıkı bir bağlantı ve ilişki olduğundan, bu ilkeler hem devleti hem de toplumu çağdaş düzeye ulaştırmayı Atatürk ilkeleri kalkınmada bir model oluşturmakta olduğundan, ülkemizin sorunlarını çözmede bize her zaman yön gösterici olacaktır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Atatürk ilkelerinin öncesi ve sonrasının karşılaştırılması
 3. Atatürk ilkelerinin ülkemizin kuruluşu ve gelişmesindeki önem
 4. Atatürk ilkelerinin temel amaçları
 5. Atatürk ilkelerinin temel esasları
 6. Atatürk ilkelerinin türk toplumuna sağladığı faydalar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Onur

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bazı cümleler gereksiz 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri