Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Atatürk'ün Evinin Adresi , Atatürk'ün Evi Mustafa Kemal Atatürk'ün Doğduğu Ev : Selânik Atatürk Evi [IMG]http://img217.images hac k.us/img217/9131/********net.jpg[/IMG] Atatürk Evi bugünkü Selanik'in Aya Dimitriya mahallesinde

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  tatürk'ün Evinin Adı Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Atatürk'ün Evinin Adresi,
  Atatürk'ün Evi


  Mustafa Kemal Atatürk'ün Doğduğu Ev : Selânik Atatürk Evi
  [IMG]http://img217.imageshack.us/img217/9131/********net.jpg[/IMG]

  Atatürk Evi bugünkü Selanik'in Aya Dimitriya mahallesinde ve Apostolu Pavlu caddesi üzerinde 75 numaradadır. Bitişiğinde Türk Konsolosluğu vardır.

  Selanik'te Atatürk Evi, arşiv kayıtlarına göre, Selanik'in Koca Kasım Paşa mahallesi, Islahhane caddesi üzerindedir. Ev, bodrumu ile birlikte üç katlı ve bir avlu içerisindedir.

  Selanik arşiv belgelerinden edinilen bilgilere göre, şimdi müze olan Atatürk Evi, 1870 yılından önce Rodoslu müderris Hacı Mehmed tarafından yaptırılmış olup önce İbrahim Zühdü adlı birisine, daha sonra da yine Selanik halkından Abdullah Ağa ve Eşi Ümmü Gülsüm'e satılmıştır. Bu kayıtlardan anlaşıldığına göre Ev, Atatürk'ün babası Ali Rıza efendi tarafından inşa ettirilmemiş, sahiplerinden kiralanmıştır."

  Balkan harbinden sonra, Selanik Yumanlıların elinde kalmış o güne kadar Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın oturduğu ev de Lozan antlaşması hükümlerince Yunan Hükümetine intikal etmiştir. Yunan Hükümeti de evi Yunanlı bir aileye satmıştır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. çağatay ulusoy un evinin adresi
 3. Peygamberimizin Evinin Müşrikler tarafından Kuşatılması
 4. Atatürk'ün Evinin Resmi, Atatürk'ün Evinin fotoğrafları
 5. Paylaş Facebook Twitter Google


 6. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri