Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Pavarotti’nin Ses Telleri Özel mi ? Bir insanın gırtlağına videostroboskopla bakarak onun nasıl bir sese sahip olduğunu anlayabilir miyiz? Bir insanın ses tellerinin yapısından onun

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Pavarotti’nin Ses Telleri Özel mi ?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Pavarotti’nin Ses Telleri Özel mi ?


  Bir insanın gırtlağına videostroboskopla bakarak onun nasıl bir sese sahip olduğunu anlayabilir miyiz? Bir insanın ses tellerinin yapısından onun çok yetenekli bir şarkıcı olduğunu yada olabileceğini görebilir miyiz?

  [IMG]http://www.************.net/forum/attachment.php?attachmentid=14230&d=1289159189[/IMG]


  Kısaca, Pavarotti’nin ses telleri bizimkilerden yapısal olarak farklı mıdır? Bir insanın gırtlak ve ses tellerinin yapısına bakarak onun yetenekli bir şarkıcı olup olmadığı konusunda bir şey söyleyemeyiz. Anatomik olarak Pavarotti ile tenor düzeyinde ses perdesine sahip herhangi bir erkeğin gırtlak yapısı benzerdir. Bir sesin tınısı, yalnızca ses tellerinin titreşiminin ürünü değil, neredeyse bütün bedenin katkıda bulunduğu bir sanat ürünüdür.

  Bazı seslerin kuvvetli, bazılarınınsa kısık çıkmasını sağlayan solunum borusunun üst kısmı; göğüs ve karın kasları; gırtlaktaki ve artikülasyonu (boğumlanmasını) sağlayan düzenekteki kaslar, hepsi birden karmaşık bir işbirliği içerisinde hava basıncını ve ses tellerinin uzunluğunu, gerginliğini, esnekliğini ve biçimini düzenlerler. Böylece de sesimizin perdesi, yüksekliği ve tınısı ortaya çıkar. Bir cümleyi yada bir melodiyi söylerken, olağanüstü bir eşgüdüm içinde, yaklaşık olarak 50 kasımız harekete geçer. Ancak Pavarotti gibi opera sanatçılarında bu sayı bir arya sırasında çok daha fazladır. Sanatçılar, şarkı söylerken bütün bedenin olanaklarından yararlanırlar.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Pavarotti hangi sanat dalı ile uğraşırdı?
 3. H&M’den Yeni Kampanyalar, Yaza Özel Marka Kapmpanya Ürünler, Moda Ve Yaz
 4. Miss Selfridge’den Yılbaşı Koleksiyonu, Yılbaşına Özel Kıyafetler, Şık Yılbaşı Geces
 5. Türkiye’nin ilk özel radyosu
 6. Ayasoyfa’da Ikindi Namazı’nın Kılınması (29 Mayıs 1453 Istanbul’un Fethi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri