Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

tahiyyetü'l mescid namaz ı nasıl kılınır tahiyyetü'l mescid namaz ı kaç rekattır Tahiyyetü'l Mescid Namaz ı Tahiyye; selam vermek demektir. tahiyyetü'l mescid , mescidi yani

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  tahiyyetü'l mescid namazı nasıl kılınır

  Sponsorlu Bağlantılar
  tahiyyetü'l mescid namazı nasıl kılınır
  tahiyyetü'l mescid namazı kaç rekattır

  Tahiyyetü'l Mescid Namazı

  Tahiyye; selam vermek demektir. tahiyyetü'l mescid, mescidi yani camiyi selamlamak demektir. Kuranı kerimde mescitlere "Allah'ın Evleri" denilmiştir. Bir eve giren kimsenin, önce ev sahibini selamlaması kadar tabi bir şey olamaz. Bu halde Allah'ın Evine girenin de Onu selamlaması gerekir. Selamlamanın en mükemmel ve en güzel şekli namazla olur. Camiye giren kimsenin tahiyyetü'l mescid kılmak suretiyle Allah Teala'yı bir nevi selamlamış, ona bağlılığını saygısını ve kulluğunu sunmuş olur. Bir mescide sadece ziyaret için veya öğretmek veya öğrenmek gibi bir maksatla giren kimse orada nafile olarak iki rekat namaz kılar. Dileyen daha fazla kılabilir. Mescide günde birkaç defa bu şekilde girilse , bir defasında böyle namaz kılınması yeterlidir.

  Tahiyyetü'l mescid namazı, mescide girildiğinde daha oturmadan kılınmalıdır. Faziletli olan da budur. Oturulduktan sonra da kılınır. Bazıları; oturmadan kılınırsa eda, oturduktan sonra kılınırsa kaza olur, demişlerdir.

  Ebû Katade -radıyallahu anh- 'den rivayet edildiğine göre; Rasulullah -sallallahü aleyhi ve sellem- şöyle buyurdu: "Sizden her kim mescide girerse iki rekat namaz kılmadan oturmasın" (Buhari, Salat, 59)

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Tahiyyetü’l Mescid Namazı Nasıl Kılınır Tahiyyetü’l Mescid Namazı
 3. işrak namazı nasıl kılınır ne zamana kadar kılınır
 4. Tahiyyetü'l Mescid Namazı nedir
 5. Mescid-i Nebi’de nasıl namaz kılınır, Mescid-i Nebi’de kılanan namaz, Mescid-i
 6. Tahiyyetü'l-mescid
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri