Hoşgeldiniz.

Mevsim değişikliklerine göre canlıların yaşamlarındaki değişiklikler Mevsim Değişikliklerine Bağlı Olarak Canlıların Yaşamlarındaki Değişiklikler Nelerdir Mevsim değişiklikleri canlılar üzerinde de etkili olur. Birçok kuş ya da
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 13      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Mevsim Değişikliklerine Bağlı Olarak Canlıların Yaşamlarındaki Değişiklikler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Mevsim değişikliklerine göre canlıların yaşamlarındaki değişiklikler
  Mevsim Değişikliklerine Bağlı Olarak Canlıların Yaşamlarındaki Değişiklikler Nelerdir

  Mevsim değişiklikleri canlılar üzerinde de etkili olur. Birçok kuş ya da başka hayvan türü beslenmek ve çoğalmak için düzenli olarak göç eder. Besinin az bulunduğu kış aylarında yaşamını sürdürmek için kış uykusuna yatan hayvan türleri vardır. Bitkiler de mevsimlere bağlı olarak değişiklikler gösterir. İlkbaharın gelişiyle bitkilerde özsu akışı başlar ve böylece çiçekler ve yapraklar beslenerek açar. Sonbaharda ise bitkinin özsuyunun kışın beslenebilmesi için gerekli olan maddeler köklerde toplanır.

  Kent insanı, mevsim değişikliklerinden pek etkilenmeden yaşamını sürdürebilir; olsa olsa, kış çok soğuk geçiyorsa biraz söylenir; tatilde iyi bir yaz geçirmişse sevinir. Ama, bir çiftçi için bütün mevsimler önemlidir. Çiftçiler mevsimleri dikkatle izlerler, çalışma takvimlerini buna göre düzenlerler, toprağı ne zaman süreceklerine, ne zaman ekip ne zaman biçeceklerine buna göre karar verirler.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.